Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A "foghúzás feltárással" az...

A "foghúzás feltárással" az azt jelenti, hogy ki tudják venni a félig kinőtt bölcsességfogat?

Figyelt kérdés
Láttam egy ilyen opciót egy magánfogorvos honlapján, és nem mennék szájsebészhez feltétlenül, ha ő is ki tudná venni. Csak vasárnap lévén ezt ugye nem tudom ma megérdeklődni. :D

2018. máj. 27. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de előbb úgyis konzultálnod kell az orvossal, nem tud biztosat mondani, amíg a röntgenfelvételedet nem látta. Lehet, hogy mindenképpen szájsebészhez küld majd, nem kell félni tőle.
2018. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, felvágja az ígyt és kiveszi. Nekem a rossz helyre nőtt szemfogamat rendes fogorvos vette így ki, de a bölcsességfogamat már szájsebész. Változik szerintem attól függően is, hogy mennyire bonyolult. A szemfog az kis vágás, kis varrat, 10 perc volt, a bölcsességfogaim meg keresztbe voltak fordulva meg minden, másfél óra volt a műtét.
2018. máj. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Értem, tehát a helyzet bonyolultságától függ, hogy kell-e szájsebész. Az egyik bölcsességfogamat már kivették a szájsebészeten két éve, de nagyon sokára adtak időpontot, ezért szerettem volna ehhez a fogorvoshoz menni. De a röntgent elnézve, ezt buktam. :D

2018. máj. 27. 20:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Szinte biztos hogy sebesz csinalja, mert nagyobb a gyakorlata ebben, es ha lesz komplikacio, akkor szinten tudja ott kezelni. Peldaul ha megnyilik az arcureg, ami neha elofordul es nem muhiba, akkor o azonnal tudja zarni. Egy sima fogorvos erre nincs altalaban felkeszulve.
2018. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!