Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggeli előtt vagy után kell...

Reggeli előtt vagy után kell fogat mosni? Igen sokszor feltett kérdés, de a hangsúly a KELL-en van.

Figyelt kérdés

Tegyük félre a szájszagot. Nem csak azért mosunk fogat,hogy azt eltüntessük. Hanem a lepedéket a fogról,ami által keletkezik ugye a szag.

Éjszaka dolgoznak baci barátaink,hogy kell fogat mosni,megmosom és megyek kajálni,vagy kajálok és utána mosom meg?



2018. jún. 2. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem KELL...


Amúgy is hülyeség reggeli előtt, mikor úgyis kajálsz, és úgyis dzsuvás lesz tőle a fogad.


Én reggeli után mosom meg.

2018. jún. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De,kell. Alapvető higiéniai szokások között van.
2018. jún. 2. 08:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Reggeli előtt fogat mosni olyan mint kakilás előtt valagat törölni, sosem ertettem.persze ha nem reggelizek akkor mosok fogat de ha tudom, hogy felkeles utan eszek, akkor atöblitem a szamat tiszta vizzel parszor es kesz, reggeli utan meg szepen megmosom a fogaimat de megintcsak atöblitem a szamat fogmosas előtt tiszta vizzel.
2018. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyileg az az értelmes megoldás, ha reggeli után mosol fogat, feltéve, hogy a reggeli a felkelés után nem sokkal történik - ha közben eltelik pár óra, akkor felkelés után is javasolt a fogmosás, föleg társadalmi okokból.


Mivel lefekvés elött a legfontosabb a fogmosás - az egész napi szennyezödéseket ekkor távolítod el -, ezért éjjel a szájflóra nem sok lebontani valót talál, ezért éjjel nem romlik a fog. Ha az esti fogmosás kimarad, akkor reggel már "túl késö", éjjel annyit rontják a fogad, amennyi csak lehetséges.


Szóval:

1. Az igazán fontos fogmosás az esti (utána természetesen semmit nem eszik-iszik az ember, csak tiszta vizet)


2. Az egyes étkezések utáni fogmosás föleg társadalmi okokból lényeges, mert nap közben nem igazán van ideje a fognak romlani, viszont a túl szokszori fogmosás - föleg rossz technikával, "jól megsúrolva", többet árt, mint használ.


3. A felkelés utáni fogmosás föleg a komfortérzést - tiszta száj - növeli, reggeli elött egyébként nincs jelentösége.


4. Természetesen fogat mosni nem "kell", csak célszerü, de a napi két alkalom egészségügyileg böven elég.

2018. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha korán kelek és tudom, hogy csak később reggelizek, mert megyek el otthonról, akkor megmosom. Ha később indulok, akkor reggeli után. Néha ebéd után is megmosom, ha van rá lehetőségem. Lefekvés előtt meg tuti nem marad ki.
2018. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát a legcélszerűbb,ha a saját és családom érdekében öblögetek,majd az asztalnál szépen megreggelizek,utána pedig fogat mosok.
2018. jún. 2. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem KELL! Az, hogy AJÁNLOTT, nem jelenti azt, hogy KÖTELEZŐ.


Ha kirohadnak a fogai az embernek, az a saját problémája, de a fogorvos örül neki :)

2018. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
reggeli után broski
2022. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!