Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Torokfájásra mi a legjobb?

Torokfájásra mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Tiszta piros az egész torkom, fáj, még ha nyelek is. (Ennyit arról, hogy hideget iszok a 30 fokban)

Mi a legjobb rá? A neten minden oldal mást ír: pl egyik azt mondja a hideg ital jó, a másik, hogy a meleg; a másik azt mondja hogy a méz, a harmadik hogy a méz magában nem jó stb. totál ellentmondásosak. Nektek mi vált be?



2018. jún. 20. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nurofen 400 mg
2018. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyógyszer nélkül simán kezelhető sztem. Méz+fokhagyma, mentolos cukor, sok folyadék (szerintem a hideg vagy meleg teória egyénenként más. Bár egy gyulladt torok alapból meleg és a meleg folyadék csak plussz hőforrás...) citromos víz...

Sok mindennel próbálkozhatsz, és azok kombinációjával. Két három nap alatt javulnia kell.

2018. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami mentolos cucc kell, ami vedoreteget kepez a falon.
2018. jún. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Angised
2018. jún. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sem a forró, sem a túl hideg ital nem jó ilyenkor. Nekem a sós vizes gargalizálás vált be leginkább, naponta 3-szor. Mellette Strepsils szopogató tabletta, két gargalizálás között.

Hársfa tea mézzel.

2018. jún. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan vészes, akkor tényleg ki lehet bírni gyógyszer nélkül, a sós vizes gargalizálást sokan mondják. Ha nagyon fáj, van ilyen lidokainos Strepsils, az 1,5-2 órára elég jól lehúzza a fájdalmat (vagyis érzéstelenít valamennyire, így nem érzed annyira).
2018. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!