Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiújuló afta ellen mit tudok...

Kiújuló afta ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régebben nem nagyon volt aftám, vagy csak ritkábban.

Most azonban már a harmadik afta jön ki a számban kb két hónap leforgása alatt, és nagyon fáj, lassan gyógyul alig tudok enni és beszélni tőle..

Nem tudom mitől lehet, de már megőrülök tőle. Pont nemrég voltam más miatt vérvételen, ott midnen értékem rendben volt, így nem tudom mi állhat a háttérben.

Ez ellen, meg úgy önmagában a fájó afta ellen mit tudok tenni? Sós vízzerl öblögetek, fokhagymát eszek, de semmi.



2018. jún. 28. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
teafaolajjal öblögess
2018. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az immunrendszered kellene erősíteni. Vitaminokkal, C vitaminnal. Ha nem múlnak az afták, akkor érdemes megnézetni a gluténérzékenységet.
2018. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 28. 19:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Corsodyl szájvíz vált be nekem.
2018. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is folyamatosan van. Amit en kitapasztaltam es tanacsolok, sok olyan zoldseget egyel ami egyben fertotlenit: hagymafelek. Ha mar kijott akkor nekem a patikaban ajanlottak a glycosept-et ez nagyon csipni fogja de a 3 ecseteles utan mar kevesbbe fogod erezni. Vannak meg mas kenocsok anaftin (nem valt be nekem) ebbol meg van oblogeto is, amit fogmosas utan ajanlott. Ha megelozesrol van szo a hagyman kivul meg a gyakori fogkefe cserelest, ne igyal tobb ember utan, ne hasznald ugyan azt a palackot tobbszor, ne dohanyozz (semmi anti dohanyos velemeny, de ha sebes lesz a szaj es cigit szivsz, a nikotin belemehet es begyulladhat). De lehet allergia is a hatterben, en a paradicsomra vagyok allergias, de oda vagyok erte, es nem tudok leszokni rola.


Meg lezersugar kezelesre mehetsz el a fogorfoshoz, nem tudom hogy segit valamit ha mar kijott.


Remelem segitett!

2018. jún. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Meg annyi a glycosept az fertotleniti esletisztitja az afta es kornyeket.
2018. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen ennyire gyakori lett nálad az afta, megnézethetnéd dokival a szádat, lehet, hogy valamilyen fertőzést kaptál el. Amikor nekem begyulladt az egyik foggyökerem, akkor is megjelent az afta többször is.
2018. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem úgy másfél évig szinte folyamatosan 2-3 afta keserítette egyszerre a mindennapjaimat. Mire egy elmúlt közülük, jött is a következő. Nekem valószínűleg a glutén az egyik okozója, mert mióta gluténmentesen eszem, azóta nincsenek aftáim. Max nagyritkán valami betegség után jön ki egy, de az hamar el is múlik, nem lesz olyan fájdalmas, mint régebben.
2018. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem glutén miatt volt. Amióta dietazom ( 3 éve) soha nincs. Előtte egymást érték.
2018. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Epavir tablettát, fiamnak egyre ritkábban jön ki mióta szedi amikor előjön neki a bizsergő érzés és kezdődik a herpesz.
2018. jún. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!