Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fajta fogszabályzót...

Milyen fajta fogszabályzót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, tehát szempont, hogy minél kevésbé legyen feltűnő. Gondoltam a láthatatlan fogszabályozásra, de sokan hülyeségnek tartják. Van valakinek tapasztalata?
2018. aug. 2. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Porcelán
2018. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A porcelán tényleg "láthatatlan" tud lenni, messziről nem is veszed észre máson :)
2018. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) És ennek a porcelán fogszabályzónak kb. mennyi az ára?
2018. aug. 2. 23:42
 4/5 anonim válasza:
#2 vagyok, ha jól emlékszem 200-250 ezer, de láttam magasabban is. Drágább, tény, mint a sima látszó társa.
2018. aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

A helyzet az, hogy nem te döntöd el, hogy milyen készülékre van szükséged, a brackett, amit mindenkin látni csak egy a sok közül és sok esetben kombinálják más készülékekkel is. Ez úgy működik, hogy elmész szakorvoshoz, aki ezért 5+3 évet tanult (ebből talán leszűrhető, hogy egy egyszerű gyakoriskodó nem fog, nem tud neked releváns választ adni), aki elmondja milyen lehetőségeid vannak és azok közül választhatsz, vagy rákérdezhetsz arra, ami érdekel.

A láthatatlan fogszabàlyzót egyébként nagyon nem ajánlom, nemcsak azért, mert egyébként nagyon kicsi az indikációs területe és egyàltalán nem biztos, hogy nálad egyáltalán felmerül, mint lehetőség, de vele kapcsolatban be kell tartani olyan apróságokat, hogy minden egyes étkezés után alapos fogmosás fogselymezéssel és csak úgy szabad visszarakni (napi 20 órát hordani kell), nincs kivétel, vagy meg tudod oldani, vagy hagyd is a fenébe. A tapasztalat is azt mutatja, hogy az emberek hamar ráunnak erre, mert néhány hónap alatt elvész a motiváció, nem hordják annyit, amennyit kellene, nem tartják be az utasításokat (miután helyremásztak a fogaid ezt egy bő évig vagy még tovább ugyanúgy hordani kell, különben visszaállnak a fogaid) stb. Páromnak egyébként ilyenje van, neki még annyi előnye van, hogy fogorvos, tehát kicsit másként áll hozzá, mint egy laikus, vele nem egyszer nem kétszer fordult elő, hogy véletlenül a kukában landolt a sín, mert a tokját nem hozta magával, étkezéshez szalvétába csomagolta, amire azt hiszi az ember, hogy szemét. Étteremben legalább 3x jártunk így, szerencse, hogy megkerült.

A brackettet viszont nem tudod megunni, nem felejted otthon, nem dobod ki véletlenül, nincs alternatíva, hogy hordod e vagy sem, ráadásul árban is ugyanannyi. Én mindenképpen ezt ajánlanám, akkor is, ha felmerül a sín lehetősége is.

2018. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!