Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért mozognak elől a fogaim?

Miért mozognak elől a fogaim?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok, szóval még fiatal, de sajnos mozognak a fogaim, mikor kézzel, nyelvvel mozgatom, akkor szabad szemmel is elég nagy kilengéssel mozognak, nagyon zavaró, de nem fájnak. Családom is nézte hogy mennyire nagyon mozognak.

Normális ez? Fogorvos mit fog ezzel kezdeni?


2018. aug. 9. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Sorvad az ínnyed
2018. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

C-Vitamin hiány is lehet.

Nézz utána skorbut címszó alatt

2018. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát skorbut eléggé valószínűtlen, max a fejletlen országokban, nálunk biztos nem. Fogorvoshoz menj el, ő fog tudni neked megoldást javasolni.
2018. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Sajnos nem csak fejletlen országokban fordul elő. Azért irtam, mert munkatársamnak (2017-ben, itt Magyarországon) ezt állapították meg. Napi 3000 mg C-Vitamint kellett szednie egy hétig, utána csak 1000 mg-t egy hónapig.

Az egészségtelen táplálkozás itt is odavezethet.

2018. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Odavezethet, de hogy a fenébe lehet így étkezni? Idős volt vagy beteg, hogy nem tudott enni? Hónapokig nem eszik olyan ételt, amiben van C-vitamin? Csak megeszik valami zöldséget vagy gyümölcsöt.... el nem tudom képzelni, hogy lehet így étkezni, kizárt vagy nagyon kattantnak kell lenni ehhez.
2018. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fogágybetegség szokott ilyet csinálni, mikor már a csont is pusztul. Csontpótlással, vagy sínezéssel lehet rögzíteni.
2018. aug. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!