Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szégyenkezni fogok a fogorvosn...

Szégyenkezni fogok a fogorvosnál. Hányszor kéne kezelésekre járnom?

Figyelt kérdés

A fogaim kb mint egy 60 évesé,elől az egyik lapátfogam gyökérkezelt a mellette lévő szemfog is a másik lapátfogam hátulja fekete..a felső fogsoromból hiányzik 3 fog az egyik teljesen kitört a másik kettő ki lyukadt nagyon. alul elől 3 tömésem van hátul hiányzik 2 az egyik gócos 2 db "pukli,, is van a mellette lévő fogam is kezd szuvasodni mert miért is ne sírógörcsöt tudnék kapni néha oldalt kitört a legelső felső rágófogam és látszódik is,hogy nincs:( mosom a fogaim+szájvíz mégis ilyen undoritoak nagyon drága a fogorvos..

21/L


2018. aug. 22. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szégyenkezni már gondolom most szégyenkezel. Fogorvosnál nem kell. Tudom jó magam is így voltam.

Nekem felső bal oldalon hiányzott 2 fog. 2 bölcsességfogam beletört csak a gyökere volt meg.

Alul jobbra hiányzott szintén 2 fog.

Volt 2 lyukas fogam. A hiányzó fogak miatt elől a kis résem még nagyobb lett, eldeformálódott.

Én azért mentem fogorvoshoz, mert az alsó lyukas fogam gyökere alatt gennyes tályog volt.

A fogorvos nagyon imádni való volt, megcsinálta, majd megbeszéltük, hogy megcsináltatom az összes fogamat. Kihúzattam a bölcsesség fogaimat. 4 implantátumot rakattam be majd fogakat kaptam. Fogkő leszedés, első fogam összehúzás fogszabályzóval.

Nekem olyan 1 évig tartott a kezelés. De megérte. Azért tartott ilyen sokáig, mert mindig várni kellett a gyógyulásra. Implantátum beültetése majd olyan 4-6 hónap gyógyulási idő. (állkapocsba fúrnak csavart, idő kell, hogy begyógyuljon) de utána gyorsan ment minden.

Érdemes megcsináltatni, főleg, hogy még csak 21 éves vagy.

2018. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A körzeti fogorvosnál ingyenesek a fogmegtartó kezelések. Szégyenkezni nem kell, látott már ennél rosszabb fogakat is.
2018. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Fogselyem, amit használnod kellene, de valszeg nem használsz. Szabálytalan fogközöknél nagyon fontos. Nekem kezdetben évről évre voltak rossz fogaim, de amióta rendszeresen használom a fogselymet azóta egy sincs ami rossz lenne.

A fogmosásnál szintén szabálytalan fogaknál fontos az elektromos kefe. Hatékonyabb.


Drága pénz lesz ezt helyre rakatni, de azért egy 21 éves lány esetén nagyon nem mindegy.

2018. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hogy lehet hogy ennyi idősen ilyen rosszak a fogaid? Sajnos a borzasztó gyermekkorom, és szüleim miatt elhanyagolodott az én fogaim állapota is, nem ápolta akkoriban, mert nem volt rá lehetőségem és pénzem. De amire felnőtt lettem, szerencsére elkoltoztem már azelőtt otthonról, illetve az én fogaim mindazok ellenére nem voltak annyira rosszak mint ahogy te leírod a tieidről. Bal és jobb kettes kária, első két metsző fog, szemfogaknak is volt baja,de nem annyira gázos, bal, és jobb felső, negyesek tömés, gyokerkezeles. Alul hátulról hiányzott kettő. Én külföldön cainaltattam, kapaszkodj meg, 6000euroert.


Meg mindig jobbak Az otthoni árak. Menj el a körzeti fogorvoshoz, kérj kezelést, és felvilágosítást. Illetve tartsd tisztán.

2018. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Kedves utolsó. Ha genetikailag rosszak a fogai akkor használhat fogselymet, elektromos fogkefét akkor is rosszak lesznek a fogai. Akinek genetikailag rosszak a fogai az csak annyit tehet, hogy rendszeresen megy fogorvosi ellenőrzésre, így mindig idő előtt észrevenni a bajt, és kezelni lehet.

Csak egy példa. Bátyám soha nem mos fogat. Utálja a fogkefét, ahogy mondani szokta öklendezik tőle. Fogait annyira ápolja, hogy minden nap megeszik egy almát, mert szerinte annak köszönheti, hogy nem sárgák ( hátul a rágófogai sárgák, de ezt senki nem látja, nincs szem előtt) Szájhigiénia kimerült nála egy mentolos rágóval vagy szájvízzel. Fogselymet sosem látott, ahogy elektromos fogkeféje sincs. Mégis 36 évesen mindössze csak az egyik fogában egy kis darab van letörve (amikor fogadásból ketté akart harapni egy diót) Se lyukas fog, se szuvas fog.

Én minden nap min. háromszor mosok fogat, elektromos fogkefével. Ápolom, gondozom a fogaimat, mégis 33 éves fejjel már ki kellett húzni 3 fogat, és van 3 tömött fogam is.

Anyám fogai ugyanolyan rosszak mint az enyém. Apámnak hasonlóképpen egészséges fogai vannak mint a bátyámnak. Apám 83 éves, és mindössze 2 foga hiányzik. Ja és neki sincs lyukas, foga. (az apám sem egy fogmosó típusú ember, azt se tudja mi az a fogfájás)

2018. aug. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a körzetihez menj mindenképp. Gondolom sok idő lesz mire helyrehozza de ha 2-3 hetente tud időpontot adni (mert gondolom sokan járnak hozzá és tele a naptárja) akkor járj el hozzá a saját érdekedben :)
2018. aug. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell, csak a kitört fogaidra szánj rá 2-300 ezret/fog :)


Kellemetlen, hogy 21 évesen ennyire leszarod a fogaidat, és ha normálisan mosnád, nem rohadnának ki.

2018. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Genetilag romló fogakat lehet örökölni, de RENDSZERES fogorvosi (félévente) szűréssel NEM mehetnek így tönkre.


A kérdező nagy ívben szart az egészbe, EZÉRT rohadtak ki a fogai, nem a genetika miatt.


Az implantátum meg sokba fog ám kerülni, a körzetis doki meg ha kontár, akkor jobb, a magánba mész.

2018. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az egyik tesómnak is hasonlo a helyzet.eleg baj ez nekunk nem kell lecseszni!! sot szüleimnek is rosszak
2018. aug. 23. 21:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2018. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!