Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt akit nem vittek el...

Volt akit nem vittek el gyerekként fogászatra, mikor beírták?

Figyelt kérdés

Már kb. 5. osztályban kilyukastak sajnos a hatos fogaim. Iskolai ellenőrzésen mindig beírták, de vissza sosem mentünk. Mert anyám azt mondta, hogy "ez tejfog úgyis kiesik, hülye a fogorvos, hogy tejfogat akar tömni".


Akkoriban nem volt internetem, sehova sem mehettünk nélkülük. Kb. hetedikes voltam, mikor már annyira fájt a fogam, hogy egy hétig fájdalomcsillapítón éltem. Elvitt, ki kellett húzni, a másik 3 meg 80 % tömés, egyen azóta korona van.


Miután kihúzták a fogamat, azonnal visszavitt az ISKOLÁBA, mert számukra az volt a legfontosabb.


2018. szept. 4. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

😑😶😮😣

Szóhoz sem jutok!!!

2018. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
Nekünk általánosban nem volt ilyen vizsgálat, de a szüleim hasonlóak. Amikor pl. szemüveg kellett, akkor is vagy 2 évig mondogattam hogy fáj a fejem és nem látok de csak akkor vittek el szemészetre amikor az osztályfőnök szólt nekik. A fogammal annyi volt hogy az egyik őrlőmöm észrevettem hogy lyukas de hiába mondtam, közölték hogy tejfog, majd kiesik. Hát nem az volt. Később amikor fogszabi kellett, az a doki mondta hogy addig nem rakják fel amíg nincs betömve és akkor ímmel-ámmal elvittek. Gimiben amikor már volt vizsgálat, magamtól mentem vissza fogkőleszedésre és egyszer egy letört fogdarabka pótlására.
2018. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az en szuleim is ilyenek.

Ha neki lesz rossz foga, biztos nem fogok segíteni neki. :D

2018. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekcsinalashoz nem kell esz, nevelni es torodni vele mar tobb.
2018. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!