Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FOGSZABÁLYZÓ? Segítség!...

FOGSZABÁLYZÓ? Segítség! TOVÁBBIAK LENT

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most lesz fogszabályzóm, de nem nagyon tudom mi fog történni, és mi ennek a menete... Utána olvastam már de nem találtam választ dolgokra,szóval ha te fogszabályzós vagy akkor kérlek HOSSZAN írdd le, hogy mi-hogyan történik, sorrendben. Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyi idő után kerül fel ténylegesen, hogy foghúzás esetében előtte, vagy utána van mintavétel, hogy mintavétel után mennyi idő, amíg elkészül a fogszabályzó, stb stb... És ha esetleg valaki már túl van ezen, leíthatná,hogy milyen változásokat tapasztalat, mennyi idő után.

NAGYON KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A VÁLASZOKAT!



2018. szept. 5. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! November-december kornyeken volt szo rola hogy akkor kell, es juliusban raktak fel. Nekem huzni kellett 2 fogat, mert az egyik tej volt meg. Most van fent 2 honapja. Vettek mintat, annak kicsit rossz az ize de ennyi, lefotozta a doki a fogsoromat meg fogszabalyzo nelkul, igazabol masbol nem allt az elokeszulet mknt beszelgetesbol. A felrakas az kicsit hosszu volt, fel oraig tuti eltartott. Nem volt fajdalmas ez a resze. Felragasztotta a kis tappancsokat a fogaimra egyesevel, elotte polirozta. En nem kaptam gyurut, hallottam hogy valaki kapott szabalyzas elott egy kis idore. Igazabol akkor ugy jottem ki a dokitol, hogy semmi fajdalmat nem ereztem. Siman ettem ra meg par orara, aztan szepen fokozatosan egyre erzekenyebbek lettek a fogaim. Magatol nem fajt, csak ha hozzaert valami akkor feszitett. Ha huztak mar fogadat vagy esetleg gyokerkezeltek ahhoz tudom hasonlitani, mikor a szomszedos fogak nyomasra feszulnek ahogy kimegy az erzestelenito. Viaszt hasznaltam 1 hetig, mert nagyon szurta a szamat, igy tok jo volt. Az az 1 het volt idegolo, nem tudtam normalisat kajalni, reggelente jobban fajt. De azota huztak mar rajta, az kozel nem volt ennyire rossz, sot. Par oraig kicsit rossz volt, aztan mar csak picit erzekeny. Nekem egyebkent vannak rosszabb napjaim, mikor mondjuk nehezebben ragok meg valamit, de egesz megszoktam mar. Mar igy is szemmel lathatoan motzgolodott egy-ket fogam. Nekem egyenlore csak felul van, lassan tesznek alulra is.

20/L

2018. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem januárban tették fel. Amikor elmentem decemberben először, akkor már ott rögtön csináltak a fogaimról röntgenfelvételt, a következő héten tettek a gyűrűk helyére tágító gumikat, ezek rettenetesen fájtak kb 3 napig, majd a rákövetkező héten fel is rakták alsó-felsőt egyszerre ami kb 40 perc volt, nem fájt és még kellemetlen sem volt. Szóval nekem elég gyorsan zajlott az egész, 2 hét mindennel együtt. Nekem még jó pár évvel ezelőtt kihuzták a két 4-es fogam, most pedig majd a másikat is ki kell húzni felülről, valamint majd még 1 bölcsességfogműtét is vár rám... egyébként nekem már 1 hét után is látható volt a változás.
2018. szept. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!