Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog utáni fogat,9....

Bölcsességfog utáni fogat,9. fogat /33. fog műtöttek már ki valakinek? Bal felső 9-es fogról van szó.

Figyelt kérdés

Bölcsességfogam után van egy fog.

Se a bölcsességfog, se az utána lévő nincs kinőve.

Néha szokott fájni.

Előbb utóbb ki kell műteni.


Van itt olyan akinek volt bölcsességfog utáni foga?

Ha igen felül vagy alul?

Ha kiműtötték milyen volt?


Ebbe az esetbe arcüreg és a száj közti részt zárni kell.

Ilyet csinátlak már itt valakinek?


Mindenféle infó érdekel.


Köszi!



2018. szept. 6. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy extra fogam, és azt mondták, majd kiműtik. Aztán igazából kinőtt úgy, hogy annyira nem volt kellemetlen, mint amikor felvágják az ember szájpadját, úgyhogy kinőtt 33. foggal visszamentem, hogy legyenek szívesek kihúzni. Azt is csak azért, mert hülye helyen nőtt (nekem a jobb felsőből volt kettő.).
2018. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem nem akar kinőni, meg a mellette lévő bölcsességfog is ferdén áll. Néha fáj is.

Szóval ki kéne szedni a 8. és a 9. fogat is.

Fogklinikára TB-alapon nem szeretnék menni, egy fogam már elvesztettem miattuk, azt is 200-250 ezer lenne pótolni implantátummal.

Magán fogorvosnál pontosan nemtudom menynibe kerülni, egy böclsességfogat 30-ért műtenek ki, gondolom akkor a8. és 9. együtt 60, meg az arcüreg és szájjüreg közti rés zárása 30 ezer plusz anyag ami kb. 60 ezer, meg röntgen.

Összesen 160-170 ezer lenne.

Ami nagyon sok, de sztk-ba/fogklinikára meg nem emrek menni, cukorbeteg is vagyok, könnyebben elfertőződik...


Csak jó lenne, ha akadna valaki akinek szintén volt

ki nem nőtt 9. fog műtéte, ráadásul pont felső fog és akkor már arcüreg zárás is.

Mert akkor legalább tudnék kérdezni tőle.


Köszi, ha ír valaki.

2018. szept. 6. 15:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Addig még nem láttam az első kommentet nevettem azon amit írtál és hülyének néztelek hogy ilyen nincs hogy 9. fog. Számomra ez meglepő volt. De amúgy orvosa válogatja ki milyen ügyes. Én úgy gondolom érdeklődj szájsebészetekről hogy milyenek az orvosok vagy magán rendelőkről. És sztk. szájsebészetre mentem bölcsfogammal piszokul be voltam tojva főleg hogy szerintem alig volt 30 éves a doki de seperc alatt kikapta. De nekem mondták is hogy ügyesek. Kérdezősködj.
2018. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!