Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szeretnék fogszabályzót,...

Szeretnék fogszabályzót, hogyan győzzem meg anyukám? Mennyibe kerül a fogszabályzó?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogszabályzót mert gyűlölöm a fogaim, de anyukám nem nagyon akar belemenni, lehet azért mert nincs nagyon rá pénzünk, vagy nem tudom..

Szerintetek hogyan győzzem meg? Mennyibe kerül a fogszabályzó?



2018. szept. 7. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 18 alatt vagy, akkor kb. 100e Ft összesen, amit fizetni kell. Ugyanis ugyan maga a fogszabályzó ingyen van 18 alatt, de pl. minden állításért már fizetni kell, aztán a mintavételnél is van, amit fizetni kell... Nagyon drága ez az "ingyen" fogszabályzó is.
2018. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 18 alatt vagy, a TB jelentősen támogatja.

Nekem 2 és fél évig volt, összesen kb 90 ezer Ft-ba került, Pestre a Szentkirályi utcába jártam. Oktatókórház, de csakis pozitív tapasztalataim voltak velük az összesen 4 év alatt, amíg kezeltek :) magánklinikán is csináltathatod, de ott alsó hangon 200 ezernél kezdődik az ár sajnos.

2018. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs friss tapasztalatom, csak kb. 10 éves. De akkor még nem kellett az állításokért fizetni, a mintavételért sem, meg semmiért igazából, csak a készülékért.

Üljetek le egyszer anyukáddal nyugodt körülmények között, és mondd el neki, hogy érzel - nem is értem, eddig miért nem tetted meg. És találjatok lehetőséget a szükséges pénz összeszedésére - akár apádat is bevonva (gondolom, elváltak), és/vagy a rokonságot, kisebb összegekkel biztos szívesen hozzájárulnak a költségekhez.

Egyébként meg a nem szabályos fogsor nem biztos, hogy pusztán esztétikai probléma, bár az is megérne ennyi pénzt, hogy ne "szenvedj" tőle egész életedben; de lehetnek további gondok is később, pl. a nem tökéletes rágás miatt.

2018. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2018. szept. 8. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!