Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mi lehet a gond?

Szerintetek mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Fagyott banánkarikákat rágcsáltam, csak szopogatni akartam fagyi helyett.. de nagyon sokáig érte a fogam egy területét, és ezt többször is megismételtem napokig, hetekig... majd egyszer elkezdtem érezni hogy az a terület fáj, így abbahagytam ezt. Mikor elmúlt a fájdalom, kezdtem elölről, utána megint szüneteltettem. Gondoltam csak érzékeny a hideg miatt, mert érzékenyek szoktak lenni sokszor a fogaim. Aztán egyszer beleállt egy hatalmas éles fájdalom, ami az agyamig felment, akkor megijedtem, de után elmúlt.. El is mentem a fogorvoshoz, és ott az egyik fogamon egy nagy lyuk volt, amit betömött. Aztán hónapokig érzékeny volt, majd örültem, hogy hetekig jól volt, gondoltam akkor nem fog kelleni gyökérkezelni, mert elmúlt a fájdalom. Elkezdtem meleg(forró) dolgokat enni...-szerintem emiatt- újra visszatért a fájdalom, de úgy, hogy napról napra egyre erősödött, és most csak úgy bírom ki, ha hideg vizet tartok a számban, másképp elviselhetetlen de így nem is fáj. Emiatt éjszaka nem is tudtam aludni... remélhetőleg este megyek fogorvoshoz,viszont az lenne a kérdésem, hogy kocogtatom a tömött fogamat és mintha a mögötte lévő fájna... igaz hogy a tömés benyúl a 2 fog közé is... és gondoltam onnan jön a fájdalom, így biztos azzal lesz a gond, de inkább mintha a másik fájna. Lehetséges? Lehetséges hogy a fagyott étel miatt valami tönkrement abban a fogamban és az a forrás? Pedig az nem tűnik lyukasnak. Vagy nagy valószínűséggel a tömött fogamról fáj a másik??

2018. szept. 14. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

A doki megnézi, a röntgen felvételen az is látszik, ha a két fog között van a szuvasodás. Nem csak a hideg dolgoktól lehet, az is elképzelhető, hogy most lett akkora lyuk, hogy elérjen a gyökérig.

A zománcra vigyázz, használj Elmex fogzselét, nekünk a fogorvos ajánlotta, nagyon jó. :)

2018. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!