Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Corsodyl szájöblögetőre...

A Corsodyl szájöblögetőre miért nincs ráírva hogy MIÉRT nem szabad lenyelni?

Figyelt kérdés
Torok, szájpadlás környékén mandulaműtét óta eres kinézetű, vöröses lett a torkom, korábban teljesen sima volt a felülete, és szép rózsaszín-pirosas. Erre kaptam a Corsodyl-t. Fogászati rendeltetésűnek tűnik, ami ellenszenves. Nem adtak mellé betegtájékozatót. Az üvegen nincs rajta hogy mit okoz lenyeléskor, és miért. Az egyszerű embereknek nem kötelessége érteni a gyógyszerészethez, viszont nekik kötelességük lenne ezeket feltüntetni, miért nem teszik meg? Ennyi alapján gyanakodhatnék hogy lehet hogy mérget árulnak.

2018. okt. 3. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mérgező anyagot nem árulhatnak ilyen célra, ha káros akkor le van írva, van rajta ilyen? Mert írás van rajta. Ez öblögetőszer, lenyelve nem csinál semmit, esetleg hasfájás, hasmenés. Nem kell konsprilációra gyanakodni. Amúgyis vénynélküli cucc. Én is használtam egy ideig.


A hatóanyaga: [link]

2018. okt. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A fogkrémre sincs ráírva hogy miért nem szabad lenyelni. De ugyan ez a helyzet bármely higiéniai szerrel is (pl. szappan, tusfürdő, mosószer...). Nemrég volt is erről egy botrány hogy az emberek egy internetes kihívás miatt mosószer kapszulákat ettek és rosszul is lettek tőle. A gyártónak nyilván eszébe se jutott hogy bárki ilyesmit tenne a termékükkel, ezért azelőtt nem is figyelmeztették erre a vásárlókat. Egyébként az összetétele fel van tüntetve és szükség esetén bármikor meg lehet nézni a biztonsági adatlapját. Utóbbi olyan hosszú hogy nyilvánvalóan nem fér rá a csomagolásra és többségében olyan információkat tartalmaz, amit a felhasználónak nem feltétlenül szükséges tudnia. Ez persze nem titkolózásról szól, csak nem lehet mindenki vegyész vagy orvos. Épp elég ha a szakorvosod tudja és ha érdekel, akkor megkérdezed tőle.

És hogy ne keverjük össze a dolgokat: az összes fogkrém, szájöblögető, ínygél mind kizárólag külsőleges használatra valók függetlenül attól hogy természetes vagy mesterséges anyagokból állnak. Bár kis mennyiségben nem okoznak problémát, de rendszeres emberi fogyasztásra alkalmatlanok.

2018. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem ez a legutolsó mondat hiányzott utolsó kommentelő. Ha ez rajta lett volna megnyugodtam volna azonnal :D

Tulajdonképpen kis mennyiségben mindenképp lenyelem az öblögetőt, ezért voltam kíváncsi. Korrekt válaszok, köszönöm szépen :)

2018. okt. 15. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!