Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fáj a bölcsességfogamnál...

Mitől fáj a bölcsességfogamnál az ínyem?

Figyelt kérdés

Még nem nőtt ki a bölcsességfog, pontosabban a fölötte lévő íny fáj már a harmadik napja. Annyit tudok, hogy ferdén nő a bölcsességfogam, amit már ki kellett volna húzni szájsebészeten, de még kicsi voltam akkor, és nem mertem. Az előtte lévő fog sincs teljesen kibújva, amit sose tudtam rendesen megmosni, lehetséges, hogy attól fáj nagyon, mert ottmaradt a lepedék, vagy csak azért, mert nyomja a másik fogamat a bölcsességfogam?

Csak hétfőn tudok menni orvoshoz, de félek attól, hogy esetleg ki kell húzni mégis a fogamat.

Ja, és az ínnyel együtt kezd a fülem is fájni, nem tudom, lehet, hogy ez is összefügghet. Mit tanácsoltok?



2018. nov. 10. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg lehet szenvedni a bölcsességfoggal, én is azt tettem ,és lehet hogy neked is ez készül...

Azért fájhat, mert nő, helyezkedik, feszül ott benn. Az íny érzékennyé válik, amire te még rápiszkálsz, és attól még jobban fáj.

Vegyél egy nagy lélegzetet, meg egy röntgent, és ha nem jól áll, és várhatóan nem jól fog kinőni, akkor műttesd ki. Nekem egy rendben kinőtt, 2 félig, zugokat képezve, egy meg keresztben állt lenn, az iny alatt. Mind a 4-et kikapattam, és nagyon jó döntésnek bizonyult! Abszolút korrekt érzés, könnyű tisztán tarthatóság van azóta is hátul a számban.

2018. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ma már nem is fájt, kicsit meg volt dagadva, de most már azt sem érzem. Lehet akkor azért fájt, mert helyezkedik, de azért mindenesetre elmegyek majd megnézetni, és ha kell, kiműttetem, eleve fogszabályzó is kell, amit csak úgy lehet, ha kiműtik, szóval nem szeretném halogatni.
2018. nov. 11. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!