Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás és műtét...

Bölcsességfog húzás és műtét közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
2018. dec. 13. 20:35
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az, hogy ha nem lehet kihúzni, mint egy normál fogat, akkor ki kell műteni,mondjuk,ha keresztbe nő.
2018. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem szépen ki van nőve. Akkor fogorvos is kihuzhatja?
2018. dec. 13. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen kihúzhatja.
2018. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kint van a koronája, simán kihúzza fogorvos. Nekem nem volt "rosszabb" mint más fogamnál, a rosszabbat azért írtam így mert hát teljesen el tudják érzésteleníteni.
2018. dec. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kint van telejesen a fogam. Nem ferde meg semmi csak faj. Nem is lyukas. Majd januarba terunk vissza ra azt mondta es kivancsi voltam hol huzzak ki.
2018. dec. 14. 08:12
 6/11 anonim ***** válasza:
A szike!
2018. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Botond1999 ***** válasza:
Nem biztos hogy ki kell húzni, több oka is lehet a fogfájásnak.
2018. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy megtörés van a közepébe. Olyan mint amikor baratzdazarast csinalnak. Ki tudja ezt is gyokerkezelni? Vagy egyaltalan bölcsességfogat gyökérkezelnek?
2018. dec. 16. 07:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen ki sem nőtt bölcsességfogról van szó. Éppen csak hogy látszott.

Elmentem a TB-s fogászatra. Körberöntgenezték a fejem, aztán közölték, hogy műtét, 3 napra be kell feküdnöm a kórházba. (Papíron, hogy megkapják utánam az apanázst az államtól. Valójában reggel bemegyek, este hazamehetek, nem hivatalosan, a doki négyszemközt adott engedélye alapján, amiért, gondolom elvárt volna, egy huszas borravalót.)

Nem tetszett a kórház, és elmentem egy maszek fogorvoshoz, aki leszámítva az innekció hatásosságához szükséges időt, 10 másodperc alatt 12000 Ft-ért kihúzta.

Na ez a különbség a foghúzás és a műtét között.

2018. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt. Műtétre akkor küldenek, ha még nincs kint a koronája vagy olyan helyzetű a fog a röntgen alapján, hogy nem lehet egyszerűen kihúzni, pl. a másik alá van nőve a gyökere. Láttam esetet amikor nekiesett a fogorvos simán húzni és egy órásra sikerült, 7 öltéssel kellett varrni a helyét, 3 hét hiányzás lett a suliból.
2018. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!