Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A savak kimarják a fogaimat,...

A savak kimarják a fogaimat, tudtok megoldást?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ha pl gumicukrot eszek, meggyet, narancsot, narancslevet, szénsavas üditőt stb. megfájdulnak a fogaim, lényegében az egész fogsorom, de csak a belső fogak, amelyekkel rágni szokás. ill. ha hideget iszok, az is megfájditja az elülső fogaimat, de az akkor el is mulik, ahogy lenyelem az italt, azaz gondolom érzékenyek a fogaim. van egy olyan rendellenességem, hogy a rágófogaimon felül kevés a zománc. lehet hogy emiatt érzékenyek? Árulják a sensodyne fogkrémet, szerintetek használhat? esetleg tudtok nekem tanácsolni valamit? köszönöm szépen
2010. jún. 28. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
fogmosás, cukrot elhagyni, sok tejet inni!
2010. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress fel egy fogorvost, aki tud megoldást kínálni. Ha komoly rendellenesség van a zománcoddal, akkor az is lehet, hogy csak a koronák lesznek a megoldás, és erre jobb időben felkészülni, már csak az anyagiak miatt is.
2010. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nekem is ilyenek voltak a fogaim, és nagyon rossz volt. Akkor vettünk pronamel-t mikor már bringázás közben is nagyon sajogtak a fogaim (egy szimpla menetszéltől!!). Eltelt 3 nap és azt vettem észre hogy semmi bajom nincs a fogaimmal! ^^ végre bele tudtam harapni szimplán egy zsömlbe és nem kellett visszafojtanom magamban azt a vágyat hogy kiköpjem vagy kiáltsak. :D

ez nagyon reklámosra sikerült, de nem baj. Nekem bejött.

2010. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. júl. 1. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!