Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foggyulladás, nyitva hagyott...

Foggyulladás, nyitva hagyott gyökércsatorna vérzik?

Figyelt kérdés

2 napja voltam fogorvosnál, aki a gyulladás miatt nyitva hagyta a gyökércsatornát, így az egész fogamat is, és csak egy vatta gombócot tett bele, hogy a genny távozni tudjon. Pont egy hét múlva kell visszamennem további kezelésre. Ma kiesett a vatta amit a fogorvos tett bele a fogamba, és a fogorvosom utasítására tettem bele újat. Minden étkezés után cserélem a vattát, és amit észrevettem, hogy kicsit véres az alsó fele, ami a fogam belseje felől van. Fájdalmat nyomásra illetve máshogy sem érzek. Az lenne a kérdésem, hogy a vérzés ilyen esetben normális-e?

Bal alsó 7-es fogról van szó.

20/f


2019. febr. 11. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze. Ahol olyan erős gyulladás van, hogy gennyürülésre is lehet számítani, ott mindig van vér is. Gondolj bele, csak a példa kedvéért, ha kinyomsz egy mérges pattanást, ott is van, hogy ürül kis vér.
2019. febr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hât nem tudom, sima vattát belerakni, ami nem is steril egy gyulladt fogba, elég para, főleg saját magadnak... jesszus.
2019. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Második! Szerinted hogy lehetne megoldani, hogy mégis tudjon ürülni, de ne tömeszelődjön el minden kajával?
2019. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy manapság már raknak bele gyógyszeres tömést és nem hagyjâk nyitva.
2019. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kétszer voltam előtte ugyanezzel a fogammal orvosnál gyógyszert tett bele mind a kettő alkalomkor, ebből a második alkalom után eltört az ideiglenes tömésem amit nem vettem észre és piszkosul begyulladt...az egész állkapcsom és nyakam is fájt. A 3. alkalom ugyanígy nézett ki gyógyszeres tömés stb, de a kezelés után két nappal ugyanúgy fájt mindenem, így jutottunk el odáig hogy nyitvahagyta a fogamat. Azóta nem fáj...
2019. febr. 12. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
És ha letömik, akkor szerinted hogy fog ürülni a genny? Elmondom mi a baj ezzel az elképzeléssel: letömi a kezdő (mert ilyet csak kezdő naív csinál) fogorvos, két nappal később meg visszajön a páciens feldagadt arccal. Ahol genny van, ott ürülési utat kell neki hagyni. Ennél jobban befertőződni nem tud már. Teljesen jól járt el a fogorvos.
2019. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben akkor más a kérdés, így már oké.
2019. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, esetleg még egy-két tanácsot kaphatnék-e, hogy mit tudok tenni a biztos javulás érdekében?

Öblögetni szájvízzel szabad? Vagy rontok a helyzeten?

2019. febr. 12. 18:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem múlt héten volt begyulladva a fogam, de nagyon, bedagadt az arcom, megőrültem úgy fájt. A doki azt mondta, hogy még ha fáj is, akkor is óvatosan meg kell mosni.

Vettem egyébként gingisol-t, azzal ecseteltem és jegeltem is, már teljesen jó, ideiglenes tömés van benne és eddig teljesen elmúlt a fájdalom, duzzanat.

2019. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kiderült hogy enyhén nyomja a felnyitott fogamat a bölcsességfogam, és a fogorvosom (állami) azt tanácsolta, hogy ki kell húzni a felnyitott gyulladt fogat. Elég vékony pereme maradt a fognak. Az lenne a kérdésem hogy így felnyitott be nem tömött állapotban kitudja majd rendesen húzni a fogorvos?
2019. febr. 17. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!