Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egyetlen egy fog áll...

Ha egyetlen egy fog áll ferdén, érdemes fogszabályozás helyett koronáztatni?

Figyelt kérdés

Egy minőségi helyen megcsináltatnám cirkónium koronával.

25 éves vagyok, jó ötlet?



2019. febr. 14. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Egyaltalan nem jo otlet egy egeszseges fogat lekoszorulni es koronat tenni ra. A fogszabalyzast pont ennek az elkerulesere talaltak fel.
2019. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én értem a miértjét, de 1 fog miatt kiállni akkora herce-hurcát, ráadásul horror összegekért?
2019. febr. 14. 17:08
 3/15 anonim ***** válasza:

Ennyire zavar?

Szerintem így is hagyhatnád, nem valószínű, hogy bárki is azt nézi, hogy a fogaid, hogy állnak.

2019. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Zavar, mert tökéletes mosolyom lenne, ha nem állna olan hülyén.
2019. febr. 14. 17:12
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Semmiképpen nem tennék tönkre egy egészséges fogat, csak azért mert ferdén áll.

Az íny idővel sorvad és előbb-utóbb a korona és az íny között rés keletkezik majd szépen elromlik a lecsiszolt fog a korona alatt.

No akkor lesz csak gond, hogy hogyan tovább.


Szerintem nincs az a normális fogorvos aki ezt ilyen ok miatt lecsiszolná.

2019. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Már hogyne lenne. Esztétikai fogászat létezik és igény is van rá. Én is ezt vàlasztanàm inkább. De lehet héj is elég lenne ahhoz annyira lecsiszolni sem kell.

Nekem 13évig volt fent egy nem is olyan profi koronàm probléma mentesen. Akkor is csak azért cserélték mert àllítólag hàtuljàn ki volt törve egy darab. Abszolút nem szuvasodott alà és rengeteg embernek van évtizedek óta nem tudom mi ez a nagy ellenszenv itt. Az biztos, hogy nem olyan mint egy saját fog,de ha valaki inkább ezt vàllalja be mint évekig szenvedni, szerintem az inkább kézen fekvő megoldás.

2019. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"valaki inkább ezt vàllalja be mint évekig szenvedni"


Milyen szenvedés?

Nincs semmi baja a fogának, ez nem szenvedés.

2019. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nincs baja, de ronda.


Én se értem ezt az ellenszenvet amúgy... Emberek millióinak van koronája, és nem cirkon :D

2019. febr. 14. 18:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez igaz, de nekik meg van az okuk (letörik, sérül...), a tiédnek nincs semmi baja.
2019. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De van Baja, ronda.. esztétikai szempont is lényeges
2019. febr. 14. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!