Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Folyamatosan kiújuló afta...

Folyamatosan kiújuló afta (hólyagok a szájban, amik kibirhatatlanul fàjnak) milyen orvost kell ezzel felkeresnem?

Figyelt kérdés
2019. febr. 14. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológust. Ugyanis pszichés oka van. Az aftát nem kórokozó okozza, aki viszont sokat stresszel, sok a lelki problémája, annál szokott sűrűn előjönni.
2019. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem csak stressz, szorongás okozhatja.


[link]

2019. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Ne keress fel senkit, csak a patikába menj be, és vásárolj alkoholmentes szájfertőtlenítőt.


Ajánlanám a svédcseppet, de az igencsak csíp...viszont baromi jó hatású. Napjában legalább kétszer öblöges fogmosás után, és ne egyél erős rágást igénylő ételeket, például pirítóst, kétszersültet, friss kenyér héját, és ecetes salátákat.

inkább püréket,tartalmas leveseket, ömlesztett sajtot, tejet, stb..


ja, és ne érintkezz senkivel orálisan. Akkor pár nap, és elmúlik.

2019. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a fogorvosom a Curasept gélt ajánlotta rá. Használtam, bár annyira szerintem nem gyorsította fel a gyógyulást. De persze ki tudja: ha nem használtam volna, lehet, sokkal lassabb lett volna.
2019. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Aftával nem igazán lehet mit csinálni, ahogy az előző írta, klórhexidines szájöblögetőt (ilyen a Curasept is) szoktak adni rá.


Lehet stresszel összefüggő (ahogy korábban ezt is valaki írta), de lehet éterallergiával, gyenge immunrendszerrel, meg sok minden mással is...

2019. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Aftára nekem a leggyorsabb az ezüst-kolloidos öbölögetés volt. 1 nap alatt megoldotta.


A körzeti orvos is tud rá írni ecsetelőt vagy öblögetőt. De az lassabban hat, mint az ezüst-kolloid.

2019. febr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gary5 válasza:
A különböző házi praktikák nem rosszak, de ha súlyos azért a háziorvosodhoz érdemes vele, tanácsot biztos tud adni, vagy megmondja hova menj vele.
2019. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gary5 válasza:

+elmenni

(bocs kimaradt)

2019. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Okozhatja étel is (pl.: csípős kaják, popcorn, savanyúság...) vagy forró étel, ital. Lehet, felsérted valamivel a szádat (fogkefe, chips vagy más kemény étel). Lehet, hogy rendellenes állnak a fogaid vagy ráharapsz az arcod belsejére. Érdemes Anaftin spray-vel kezelni és felkeresni egy fogorvost, ha nem tudsz rájönni, mi okozza.
2019. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rmonika001 válasza:
Ezüst kolloid
2019. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!