Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A kerületi TB-s fogorvosom...

A kerületi TB-s fogorvosom elkérhet pénzt a tömésért?

Figyelt kérdés
A kerületi fogorvosom foganként a tömésért elkér 5 ezer forintot, pedig úgy tudtam, hogy a tömést támogatja az egészségbiztosítás. Megkérdeztem, miért fizetős, és erre azt válaszolta, hogy ezeket a fogaimat csak olyan töméssel lehet megcsinálni, ami fizetős. Van fizetős tömés?? A fogmegtartás tb alapon jár.

2019. febr. 19. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen tömés. Nálunk három féle van. Van a tb amalgám tömés, tb fehér tömés és fizetős fehér tömés ami 5e. Mondanom sem kell a fizetős mérföldekkel jobb.
2019. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem magánrendelőben jártál, szerintem nem kérhet pénzt a tömésért. Kérj tőle áfás számlát, és mondd meg neki, hogy ennek meg utána nézel az illetékes helyen.

Nézd meg jól, hogy mit ír a számlára, és hogy a pecséten az az intézmény van. (Véletlenül sem a magánrendelője pecsétje.) Légy résen!

Ha nem akar számlát adni, akkor valami sántít! Kell, hogy tudjon adni áfás számlát!

2019. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben ! Köszönöm!
2019. febr. 19. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Most egészségbiztosítással akartál igénybe venni ellátást, vagy tb-re? Összemosol fogalmakat. A tb az társadalom biztosítási ADÓ. Az a rossz hírem van, hogy minekután ez nem járulék, ezért cserébe tudod mi jár? Egy nagy büdös semmi. Az adó nem számon kérhető a kormánytól, ráadásul az alaptörvényben is annyi van benne, hogy Magyarország TÖREKSZIK arra, hogy szociális és egészségügyi ellátásokat tudjon nyújtani, ami nem egyenlő azzal, hogy ez mindenkinek alanyi jogon jár. Semmi nem jár és főleg nem ingyen, ez maximum a szocializmus alatt volt szlogen, de akinek egy kevés sütnivalója volt már akkor összerakta, hogy semmi nincs ingyen, maximum nem te fizetsz érte. A lényeg: ha te a tb-re gondolsz, akkor igen, elméletileg tb finanszírozott minden fogmegtartó kezelés, úgyhogy szerintem is érdemes lenne számlát kérni, esetleg panasszal élni (főleg, ha tudomásod van másról is, akivel ez történt) a betegjogi képviselőnél (neten utána tudsz nézni, hogy körzetileg nálatok ki a felelős ezért). De nekem egyre gyanúsabb, hogy bizonyos dolgokért joga van elkérni az orvosnak pénzt, egy csomó olyan beavatkozás van, amit nem fizet ki a NEAK (OEP), pedig a fogmegtartás szempontjából szükséges és nem kicsit költséges beavatkozás. Nem csodálkozom, ha valaki ezért pénzt kér, bár azt gondolom, hogy erről minden esetben a kezelés előtt tájékoztatni kell a pácienst és döntse el ő, hogy milyen kezelést választ.

De, ha te így jártál, akkor ez egy nagyszerű indok, hogy miért támogasd a körzetes fogorvosok figyelemfelhívó akcióját (biztos olvastad, minden médium lehozott egy ilyen cikket 1-2 hete), hogy ne járhassanak így mások is.

Ha sikerült kiderítened vmit, légyszí írd meg, mert kíváncsi vagyok, mi lesz a végkifejlet.

2019. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!