Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! Letörhet fogam a fogszabá...

SOS! Letörhet fogam a fogszabályzó miatt?

Figyelt kérdés
Feltette az orvso nagy sietva a fogszaáblyzómat. Van is képem ,hogy nézett ki. Eltetl pár nap és észrevettem,hogy a kettes fogam kb nem is látszik csak a brackett. Sokkal kisebb lett,egyértelműen letört belőle,mert az előtte képen még nagyobb volt! Nagyon rosszul vagyok most,hogy ilyen ronda lesz a fogam!!! Próbálom magam nyugtatni,hogy talán csak feljebb ment a fogam vagy akármi,szóva lehetséges,hogy helytelenül feltett vagy túl erős fogszabályzó miatt letörik a fogból??
2019. febr. 23. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehetsėges bármi... De feljebb biztosan nem ment a fogad.
2019. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudsz nekünk képet mutatni?
2019. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok feltölteni képet,de egyértelműen eltünt két centi a fogamból... sőt több fogam is csúnya lett.Eddig a felső fogsorom kb tökéletes volt..most meg iszonyú. Mindjárt sírni fogok. Gondolom a drága doktor nem téríti meg és nem is mondta,hogy lehet bármi bajom.... hétfőn biztos lemegyek hozzájuk és megmondom csináljanak valamit mert ezt nem tudom elvisleni
2019. febr. 23. 17:50
 4/11 A kérdező kommentje:
az a baj a doki utáni kép nem éles,és amúgy mintha ott is kicsi lenne már. először az asszitense nyúlkált a fogaimhoz,ott csiszolta meg ilyesmi,elképzelhető,hogy akkor lett baja?? meg ahogy látom nem törik le magától..viszont számtalan olyan képem van hogy amikor még csak alul volt fogszaáblyzóm full szépek voltak a fogiam felül. most meg le van törve a fele.meg egy másik fogam is kisebb lett.... és az rögötn feltünt a doki után,hogy az egyes fogam nem szimmetrikus a másikkal. Most már nagyon az assztiens csiszolására gynakszom,hogy elekzdte polírozni vagy mit csinált és akkor ........
2019. febr. 23. 18:04
 5/11 A kérdező kommentje:
most votlam haifa dentbe azt mondja ez nomrális..........meg nem lát törést. Akkor viszont tuti az van,hogy az orvso asszisztense csiszolta le.....ezt meg hogy bizonyítsam? Amúgy meg mirét mond iylet haifába ,hogy ez nomrális,hogy így áll?szerintem egáyltlaán nem nomrális soha nem hallottam ilyet,meg hogy kisebb lett egyes fogam is....
2019. febr. 24. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Biztos hogy kissebb lett? Nem csak te beszéled be magadnak?
2019. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1000% mivel eddig teljesen szabályos volt a felső fogsorom,szimmetrikus két oldalt. most meg fele akkora a fogam.....csütörtökön fogadnak,de nem számítok semmi jóra,már készítek 100ezret a fogaim javítására.......
2019. febr. 26. 16:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Ohh, sajnálom. Ez elég kellemetlenül hangzik. Majd mond el mi volt! Remélhetőleg nem olyan sújos és rendbe lehet hozni
2019. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 centi hianyzik a fogadbol? Ha ennyit lecsiszolnak azt eszrevenned mert kb a gyokerig menne le es marhara fajt volna. Inkabb 2 mili az.

Nem lehet amugy hogy nem egy vonalba lettek felragasztva tappancsok es az egyik elso fogad tenyleg feljebb csuszott emiatt? Nalam volt ilyen.

2019. márc. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia,igen ahogy látom nem egy vonalban van felragasztva a két egyes. most már egy vonalban vannak,hogy az egyik fogam lentebb jött vagy a másik fentebb,de látszik,hogy az egyik 1-es neke az aljára van rakva a tappancs a másik 1-esnek meg kb a közepére. de az orvosom meg azt mondta,hogy hát jó ez így meg ő így akarja hagyni meg hogy menjek élpótlásra. Azután elemntem sok orvoshoz és mind azt mondta,hogy háát ide nem kell éplótlás hanem a fogszabit kellene kicsit átvarriálni ,de ők meg nem nyúlhatnka más munkájához.

Viszont a kettes fogamnál iszonyú fájdalamt éreztem mikor a kiscsaj valamit csinált vele,szóval ott elhinném,hogy lecsiszolt belőle picit,bár ki tudja..viszont várhatok egy hónapot mire mehetek megint a dokimhoz és könyöörghetek neki,hogy akkor rakja már át máshogy a tappancsot mert más doki szerint is ez így tré...

2019. márc. 8. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!