Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, ha beteg a fogam,...

Mit tegyek, ha beteg a fogam, de nem tudok elmenni fogorvoshoz, mert másik országban nyaralok?

Figyelt kérdés
Tud valaki házi praktikákat? Nem találtam az interneten.

2019. márc. 3. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Elmész, ha visszajössz, ha eddig leszartad a fogaid állapotát pár napot még kibírsz, addig meg corsodyl öblögető vagy bármi ugyanazzal a hatóanyaggal
2019. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a gyors választ és a tippet is.
2019. márc. 3. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fáj a fogad akkor a Ketodex, Advil fájdalomcsillapítók jók rá. Persze csak ideig óráig hatnak, meg javaslok alkoholos öblítést de ne cukrozott itallal, hanem valami erősebb konyakkal például. Persze ha gyógyszert vettél be ne nyeld le. Ami még hatásos tud lenni szegfűszeg olaj az

nagyon jól lezsibbasztja és fájdalomcsillapító, érzéstelenítő hatása van. Illetve javaslom a langyos sós vizes öblítést az nagyon jól kipucolja a fogakból a dzsuvát és spokszor a fogfájás úgy jön elő hogy a lyukas fogba belefúródott valami ételmaradék ami folyamatosan érintkezik az ideggel amit irritál és az gyullad be. Ha ki van tisztítva és nem érinkezik semmi az ideggel akkor elviselhetőbb enyhébb fájdalmad lesz csak és akár el is múlhat teljesen, vagy csak részlegesen. Sajnos nekem volt ilyen tapasztalatom, tudom milyen.

2019. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elviselhetetlen a fájdalom, akkor menj el orvoshoz. Ha van biztosításod, akkor kifizetik, csak fontos, hogy azt mond, hogy az utazás során kezdett el fájni. A fogfájás nagyon durva szokott lenni, ha kénytelen vagy erős gyógyszereket szedni fáradt, bágyadt leszel, az egész nyaralásodnak annyi.
2019. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!