Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sérült fogzománcot lehet újra...

Sérült fogzománcot lehet újra építeni esetleg?

Figyelt kérdés
Megsérült a fogzománcom az egyik fogamon, konkrétan a hülye fogorvos fúróval kissé megcsiszolta tévedésből ott, ahol nem kellett volna, mert azt hitte, hogy szúvas, közben csak egy elszíneződés volt rajta. Nem fúrta ki, de a felületét lecsiszolta, mert azóta a fogam ott nem "csúszós", mint a többi, hanem matt. És konkrétan ha a fogaimra koncentrálok, érzem, hogy más mint a többi fogam, érezni, hogy érzékenyebb lett. Azóta elmex-el mosok fogat, illetve beszereztem elmex gélt is a patikában, amivel heti egyszer kell a fogakat megmosni/bedörzsőlni a magas fluor tartalma miatt. Elvileg ilyen problémákra van. Akinek van ebben tapasztalata, megírná, hogy ezt a gélt most már kb életem végéig használnom kell (heti 1 alkalommal az előírtaknak megfelelően) vagy pl egy tubus elhasználása után már jó lesz a fogzománcom annyira, hogy elég lesz a szimpla fogkrém is? Nem szeretném, ha elromlana, mert ez konkrétan a bal felső 2-es fogam kívülről!!!

2019. márc. 24. 02:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam amit itt is írnak, hogy a fogzománc idővel képes meggyógyulni. Persze csak a fogzománcnál tapasztaltam, lyukas fognál nem.

Lyukas fog gyógyítása természetesen

[link]


Persze tapasztaltam olyat is amit te, vagyis még a 70-es években egy iskolai fogorvosi ellenőrzés alkalmával a teljesen ép fogainkat megfúrták. Később meg emiatt rosszak lettek. Nem véletlenül született az a mondás arról a környékről hogy "Hőgyész, Gencs, Isten ments!".

2019. márc. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hm...érdekes ez az egészséges táplálkozás vs lyuk "begyógyulás"... Ezt a mondást meg még nem hallottam. Nem is nagyon tudom értelmezni.

Gondolom nuku cukor, de a gyümölcsök pl tartalmaznak cukrot, akkor azt sem lehet enni,nem?

Amúgy az aminfluorid ilyen, kezdetleges szuvasodást vissza tud fordítani.

2019. márc. 24. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!