Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz, hogy "kanyarodó" gyökerű...

Igaz, hogy "kanyarodó" gyökerű fogat nem lehet gyökérkezelni?

Figyelt kérdés

A lényeg h nem egyenes a gyökér, van benne egy kicsi kanyar. Nem szeretném ha kihúznák!

Aki tud ügyes fogorvost gyökérkezelésre kérem segítsen!!



2019. márc. 28. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nem könnyű.
2019. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan. Azt mondják hogy nem lehet, mert nincs kedvük bajlódni vele. És az is igaz hogy nem mindig sikerül. De van amikor igen.

Az én esetemben pl. sikerült, pedig nem akarta megcsinalni a doki, de addig erősködtem amíg belevágtunk, és egyhavi kínlódás után végül sikerült. Drágább volt mint kihúzni, de a mai napig megvan a fog és problémamentes, pedig azt mondták rá hogy a görbe gyökere miatt nem lehet gyökérkezelni. Aztán nem hagytam magam, és a végén sikerült. Neked is ezt javaslom, vágjatok bele, akár az orvos tanácsa ellenére is. Ha tényleg nem megy, még mindig ki lehet húzni. Veszitenivaló nincs, érdemes adni neki egy esélyt.

2019. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Ilyenkor szokott a szàjsebész gyökércsúcs rezekciót csinálni
2019. márc. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor szokott a szájsebész gyökércsúcs rezekciót csinálni".

Nem, nem ilyenkor szokott. Esetleg következménye lehet a kanyarodó csatorna miatti sikertelen gyökérkezelésnek az az állapot, ami miatt rezekálnak, de nem, önmagában a kanyarodó csatorna nem indikációja.


Attól is függ mennyire görbült, az orvosnak milyen műszerarzenálja van, illetve milyen fogért küzd az orvos. Önmagában egy enyhe kanyarulat biztosan nem kontraindikációja a gyökérkezelésnek, a legtöbb embernek amúgy sem nyíl egyenes a gyökere, hanem van benne itt ott kanyar. Ha viszont jó 90 fokban megtört, igen az nehézkes. Ha a fogért érdemes küzdeni, tehát alapvetően van mit megmenteni belőle, nincs rossz állapotban, akkor biztosan megpróbálja az orvos. Ha nem sikerül neki, akkor utána 2 dolgot tehet: felajánlja neked a húzást, vagy továbbküld endodontus szakemberhez. Az endodontusok direkt gyökérkezelésekre specializálódtak, mikroszkóp alatt, speciális eszközökkel végzik a kezelést. Ennek fényében természetesen jóval drágább is, mintha egy bármilyen más fogorvos, általános műszerarzenállal végzi ugyanezt. Csatornánként elkérnek akár 30-40 ezer forintot is, és ebben még nincs benne a koronai restaurátum, nem beszélve arról, hogy mindig lehet sikertelen a dolog, a gyökérkezelés mindig magában hordozza azt, hogy végül nem sikerül teljesen csíramentes állapotot létrehozni a gyökércsatornában.

2019. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora a kanyar.
2019. márc. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fogorvos.Csak egy csonkig letört fogú páciens,egy dokinő szerint örökölt parodontózisom van,Ami a vicces hogy erősen állnak a megmaradt csonkjaim,nem mozognak.Erre a nagyon görbült menthetetlen gyökerekre találták ki az elektromos Cupral réz-kalciumhidroxidos kezelést,deporforézis,depotphorese a Youtube is fenn van.24v és olyan 1miliamper 3X2perc kezelés.Budapesten,Tatán is van ilyen orvos kb. 5-6 ilyet találtam 50-80 ezer forint.Nekem nem akarták megcsinálni,húzassam ki.Ha megmondod hogy bármennyi pénzt rászánsz talán megcsinálják.Volt a kezemben ilyen kis készülék,kezembe adták megnézhettem.Csonpótlásra,műtétekre,kerámia implantokra gyűjtök.Éjjel nappal dolgozom.
2019. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!