Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szentkiralyi utcai fogaszatrol...

Szentkiralyi utcai fogaszatrol velemenyed?

Figyelt kérdés
nekem az hogy hentesek. . . .
2010. júl. 5. 01:56
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Saját problémával egyszer (egy begyulladt gyökér, feldagadt, sajgó képpel), a kisfiammal pedig kétszer voltunk ott (1x kitört tejfog, ami nem esett ki, csak lógott, 1x kezelés alatt lévő lyukas tejfogába mélyen beszorult egy darabka étel).


Lehet, hogy azért, mert - nagyképűen hangozhat, ne haragudjatok meg érte, de tény :) - ápolt emberek vagyunk és látszik, hogy ápolt, hiánytalan (sok töméssel, de rendben van tartva) a fogsorom, a gyereknek is szép, tiszta rendes a fogazata (végignézve a váró"teremben" ülőkön ez az első ok, amire gondolni tudok), de velünk mindhárom alkalommal rendkívül kedvesek voltak.


Mindhárom látogatásunkkor volt 1-2 olyan "beteg", aki még várakozás közben is kortyolgatta az alkoholt mondván, hogy az a legjobb fertőtlenítő, aztán, amikor szólították, alig találta meg az ajtót. Mások szakadt, koszos mackónadrágban, flipp-flopp gumipapucsban érkeztek koromfekete, koszos lábbal, összesen kb. 6 db foggal a szájukban. A lépcsőházban, a portásfülke előtt vártunk, mert a váróban ordenáré stílusban, hangosan beszélgettek...stb.

Nem csoda, hogy a dokiknak elegük van mindenből, de ha te mosolyogva, kedvesen szólsz hozzájuk, azonnal viszonozzák.


Amennyire tudom, csak a "vészhelyzetet" háríthatják el (húzás, szuvas, de még menthető fog kitisztítása, stb.), egyéb fenntartó kezelést (gyökérkezelés, tömés, stb.) nem végeznek.

2010. júl. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rajtam többször segítettek. Kétszer szájsebészeten voltam, amikor dőlt a vér a számból, és jól megcsinálták, igaz, hogy az egyiknél nem voltak nagyon kedvesek, mert a munkaidő végén estem be, de megcsinálták. A harmadik esetben a maszek fogorvosom küldött konzultációra, mert nem jött rá, mitől vannak a sebek a számban, akkor is ott jött rá Vukán György (mellesleg egy saját találmányú műszere segítségével!).
2010. júl. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok megint. Húú, azt hiszem, én félreértettem a kérdést, mert az ügyeleti rendelésről írtam véleményt :).


A hétközi "sima" rendelésről egyetlen tapasztalatom van, amikor a 6 éves fiamat kellett odavinnünk, fogszabályozós konzíliumra. Ott egy olyan idősebb fúriához kerültünk, hogy sírva jöttem ki a rendelőből. Minden voltam én csak gondos, szerető anya nem, cseppet sem válogatott a jelzőkben, pedig félévente hordjuk a fiunkat fogászati ellenőrzésre, plusz ha valami kezelésre szorul, akkor az fogorvos által adott időpontokban. Csak sok helyen már divat, hogy tejfogat nem tömnek, csak kitisztítják és kitágítják a lyukat, ezt pedig a szülőnek kell pucolnia. A mi gyerekfogászunk is ezt csinálta, a szentkirályis doktornő meg amikor meglátta, mindennek elmondott, hogy "kiesett a tömés a gyerek fogából és nem vittem vissza"! Elmagyaráztam, hogy téved, de mire a végére értem, már bőgtem a stílusától. Az asszisztens kért bocsánatot, még a váróba is utánunk jött, hogy "sajnos ilyen a doktornő stílusa, de szakmailag nagyon jó, nehogy panaszt tegyünk rá"! Felnőtt rendelésről nem tudok semmit.

2010. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mentem volna a betegjogi képviselőhöz, mint a huzat. Méghogy nehogy panaszt tegyél rá. Az ilyen ember nem orvosnak való, ki vele az egészségügyből! Ha megteheted, meséld el az esetet a kórház vezetőségének és a betegjogi képviselőnek egyaránt, mert ez nem modor. Aki idióta, az ne menjen fogszakorvosnak. Én sem ordítok a tanítvánnyal, ha nem ír házit (angolt tanítok).
2011. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úristen, csak lesek, miket írtok.

Én már számtalanszor voltam ott, eddig két rezidens csaj kezelt. Az egyik még gyermekfogászaton , a másik már a fogkonzerválón. Mindketten nagyon értik a dolgukat, irtó jól dolgoznak, és nagyon kedvesek. Az orvosváltás azért történt, mert egyszer csak úgy bedurrant a fogam, hogy suli helyett inkább arra vettem a hiányt, és sos el gyökérmentesíteni kellett a fogat. A csaj mondta (akihez azóta is járok), hogy ha nem akarom, hogy várólistára tegyenek, nyugodtan menjek vissza hozzá. Nem bántam meg:)

A váróról meg annyit, hogy nyilván nem a milliárdosok járnak oda, de azért durva így beskatulyázni a betegeket, hogy kb. a lepukkant, alkoholista csövesek járnak oda. Lehet, hogy az első válaszoló sem ezt akarta, de ez jön le a kommentjéből. Nagyon sok normális ember jár oda, én speciel már rengetegszer voltam, de egyszer sem találkoztam ilyen gázos alakokkal. Én sem (csak) azért járok oda, mert például nincs 20e forintom egy gyökérkezelésre, pláne hogy anno a kemoterápia miatt az összes zománcom gallyra ment, és így állandóan van valami a fogaimmal, hiába mosom. Hanem mert rossz tapasztalataim vannak a magánrendelésekről, ahol mellesleg már jó pár tízest ott hagytam az utóbbi években. Mellesleg eddig egyedül a Semmelweisen hitték el, hogy tényleg nem azért rosszak a fogaim, mert nem mosom őket, hanem mert a kemo miatt nem alakult ki normális fogzománcom. Szóvál én ajánlom:)

18/L

2011. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
11:24; az első válaszadó, ahogy írta is, az ügyeletről írta azokat a dolgokat, és mellé állok, ugyanis tényleg olyan a helyzet... egyszer voltam az ügyeleti részen, hát... nem egy leányálom a sok alkoholtól bűzlő ember mellett várni, hogy sorra kerülj.... a medikusi részleg természetesen teljesen más :)
2013. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!