Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért akarja kihúzni a fogam?...

Miért akarja kihúzni a fogam? És miért nem kell előtte röntgen? Örlőfog

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt ti látatlanba nem tudhatjátok, tehát inkább csak a véleményekre lennék kíváncsi. Már eleve azért is mert rettenetesen félek a fogorvostól és tiszta ideg vagyok. És így még azon is felidegesítem magam, hogy se röntgen se semmi egyből húzás. Ráadásul ez egy magánrendelő, nem az ingyen fogászat.


Szóval van egy ránézésre tök egészséges fogam amit a múltkor betömtek, de utána fájt (nem tudok ráharapni mert akkor mindig belehasít a fájdalom iszonyúan) és visszamentem mondom hogy fáj, tett bele gyógytömést és azt mondta hogy ha továbbra is fájni fog akkor ki kell húzni. Én annyira meg voltam illetődve hogy bele sem mentem a témába csak minél hamarabb menekülhessek a rendelőből. De az lett volna felé a kérdésem hogy miért nem lehet gyökérkezelni és magyarázza el miért kell rögtön húzni. Mert azt mondta ezt húzni kell gyökérkezelni nem lehet, de nem kérdeztem miért...

Szóval most megyek majd vissza mert gond van vele. És egyszerűen nem értem miért ne lehetne gyökérkezelni. Ráadásul húzni akar örlőfogat röntgen nélkül? ÉS HOGYHA GÁZ A GYÖKERE? Ki tudja milyen gyökere van...


Mit tegyek? Hogyan kellene kezelnem a helyzetet?

Nem b--ogatást kérek hanem tanácsokat mert totál kétségbe vagyok esve az ilyen helyzetektől. köszönöm


2019. ápr. 17. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Látatlanban mondom, keress fel egy másik fogorvost.

Az ilyen fogat gyökérkezelni szokták, és semmiképpen se röntgen nélkül kihúzni. Lehet, hogy sikertelen lesz a gyökérkezelés, nem minden fog alkalmas rá, de meg szökták próbálni.

2019. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, en is azt mondom, hogy ha ilyen, akkor keress masik fogorvost, nem szabad csak ugy huzgalni a fogakat, nem lesz helyette masik... de ha ragaszkodsz a mostanihoz, vagy nem all mododban masikat keresni, akkor szepen ertelmesen megkerdezed tole, hogy miert akarja huzni, magyarazza el neked! Te fogad,te penzed, jogod van tudni, mit miert akar csinalni.
2019. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En is azt mondom. Azért nem gyökerkezeli, mert lusta vagy béna vagy a pénz kell neki(fogpótlás). Menj másik fogorvoshoz. Egy fogat, ha lehet az orvos mindig megpróbálja megmenteni. Ezt gyógykezeléssel csináljak. Ha kell 4x is kezelik, ha kell gyokercsúcs rezekciot is végezned. És ha semmi sem jó. Akkor kihúzzák vagy a mellette lévő fogakat is megnézik, mert lehet csak kisugárzik a fájdalom....
2019. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyógykezelés = gyökérkezelés.

Nem tudom, miért írta át a telefon. Bocsi.

2019. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 as jól írta!Ne hagy kihúzatattni.Ha 100ezer akkor annyi ha 200ezer akkor annyi de utána az implant meg hogy az állkapcsod egyből el kezd sorvadni fél éven belül a húzás helyén,sokkal többe fog kerülni.Nekem a gyerekfogászaton 84ben egy erős nagy rengeteg foganyagot tartalmazó 6ost húzott ki jobb alul mert 3szorra is kiesett a tömés.Van depotphorese elektromos gyökérkezelés ezzel még a gócos fogakat is megmentik.60ezer+mikroszkópos meg lézeres kezelések is.Megmondta asszisztensnő mikor kérdezgettem rá jó 30évre hogy nem mondta senki hogy a 3asokat 6osokat kell megmenteni?Másik orvos!
2019. ápr. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!