Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felrakhatják a fogszabályzót?

Felrakhatják a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy mondta a doki, hogy ahhoz hogy legyen fogszabályzóm ki kéne műteni 2 bölcsességfogam, ami még csak ki sem bújt, de én ettől írtóra rettegek és abban bíznék, hogy benne vagyok abba a %-ba akiknek ki sem nő. A kérdésem az lenne, hogy ha nem műtöm ki, nem rakná fel a fogszabályzót úgy, hogy vállallom a kockázatot, hogyha kinő eltorlódik a fogam?
2019. ápr. 21. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Értelmetlen felrakni a bölcsességfogak eltávolítása nélkül, mert tönkre fogja vágni a szabályozás eredményét. Olyan lesz, mintha nem is szabályoztattad volna, csak kidobtál rá egy vagyont és egy csomót szenvedtél, meg feleslegesen lettek mozgatva a fogaid ide-oda. Tökéletes öngól lenne. Akkor inkább ne szabályoztass egyáltalán.


A megfelelő döntés pedig, ahogy te is tudod, a bölcsességfogak eltávolítása, majd utána a fogszabályozás.

2019. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csináltass egy röntgent, azon látszik, hogy lesz-e egyáltalán bölcsességfogad. Nekem is derült ki, hogy nem lesz.
2019. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is így derült ki.
2019. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csináltattam. Ezért mondta, hogy 2 fogat ki kell húzni, mert nem fog elférni.
2019. ápr. 22. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor azt muszáj lesz kihúzni. Nekem az volt a szerencsém, hogy nem lett bölcsességfogam, így megkaphattam a fogszabit, de nekem is ugyanezt mondta a doktornő, hogy összetorlódtak volna a fogaim, így mindenképpen ki kellett volna őket húzni. Szerintem felrakja így is ha kéred, csak sok értelme nincs. Szenvedsz vele 2-3 évig, és mikor kinőnek a bölcsességfogaid, az egész addigi eredmény odalesz. Szerintem ezt a műtétet simán kérheted altatásban is ha ennyire félsz. Én ájulós vagyok, de a szájsebészeti műtétem simán kibírtam, még rosszul sem lettem. És annyira elérzéstelenítettek, hogy semmit nem éreztem, pedig felvágták a szájpadlásom.
2019. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azalatt hogy nem nőttek ki a bölcsességfogaid azt érted, hogy nem bújtak ki, vagy abszolút nem is voltak?
2019. ápr. 22. 22:47
 7/7 anonim ***** válasza:
A doktornő mondta mikor nézte a röntgenem, hogy sosem lesz bölcsességfogam, mert még azok a gumók vagy mik sincsenek meg, amikből később kinőhettek volna. Szóval szerencsém volt.
2019. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!