Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A rossz szájszag ragályos?

A rossz szájszag ragályos?

Figyelt kérdés

értem ez alatt azt, hogy beszélek egy emberrel akinek rossz a lehelete, úgy 15 - 20 percet és ez idő alatt a kilégzett levegőjét beszívva lehet nekem is rossz a leheletem?


Csók után érthető, vagy az után sem kéne, hogy budos legyen a szám ha a partneremé az volt?


Köszi a válaszaitokat!



2019. ápr. 25. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Hu, de sotet vagy.
2019. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, legfeljebb, ha valamilyen fertőzéstől van, erre kb. 1% az esély. A legtöbb embernek a rossz szájszagot lyukas vagy rohadt fog, esetleg fogkő miatti ínygyulladás okozza. Egyik sem fertőző, de mind kezelhető.
2019. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Meg a reflux -tól, meg a mandulagyulladástól, meg a különféle íny betegségtől, meg a felső légúti megbetegedésektől, tüdőbetegségtől.


Látom semmenyire nem értesz hozzá :) de legalább értelmesebb választ adtál mint az első, aki érvelés nélkül állítja a saját fejéből kiáramló értesSÜLETLENSÉGeit.

2019. ápr. 25. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt én is tudom, hogy még egy csomó más betegség okozhatja pl. gyomorbetegség, de minek mindet felsorolni? Szájpenésztől is lehet, ezt főleg gyerekek kapják el. Nem értem miért gondolod, hogy mindezek ragályos betegségek? Vannak olyanok, igen, ha fertőzött emberrel csókolózol ezt-azt elkaphatsz, de nem büdös betegségeket is. Pl. herpesz vagy kanyaró, vagy lepra stb. Persze egyikre van esélyed, a másikra meg kb. 0.
2019. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Félsz, hogy elkaptál tőle valamit?
2019. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De amúgy azt még valaki mgyarázza már el nekem, hogy miért találkozol vele, ha ennyire undorodsz tőle? Vagy miért nem mondod el neki, hogy mizu van?
2019. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem kaptam el tőle.

Egyszerűen csak az érdekel, hogy létezik-e ez a jelenség, hogy beszélsz egy emberrel akinek rossz a lehelete valamilyen oknál fogva(rohad, lyukas, fogköves,...) és az ragályos lehet -e arra akinek beszél?

Nem az ok érdekel, meg nem a probléma megoldása hanem az, hogy LÉTEZIK e ez a jelenség(történt-e már valakivel ilyen)?

2019. máj. 28. 23:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!