Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudtok ajánlani jó, nem...

Tudtok ajánlani jó, nem ítélkező fogorvost Szolnok-Bács-Csongrád megye környékén?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy elég rémes állapotban vannak a fogaim. Ez arra vezethető vissza, hogy egyrészt nem tanítottak meg fogat mosni kiskoromtól kezdve, másrészt elég rossz élményeim vannak fogorvosok terén. 14 évesen kezdtem önszántamból fogat mosni, de már akkor menthetetlen volt így a dolog, akkor elmentem a helyi sztk-s fogorvoshoz, kétszer tömte ugyanazt a fogam, kétszer esett ki a tömés másnapra. 18 évesen újra elkezdtem járni egy másikhoz, elvileg sztk-s volt, de a tömésért mindig kért külön pénzt, ráadásul egyszer úgy húzta ki a fogam, hogy be volt gyulladva, hiába mondtam, hogy nem hat az érzéstelenítő. Ja, és minden alkalommal megalázott, hogy milyen dolog ez, hogy tudtam így elhanyagolni stb - nyilván igaza volt, de nem volt szükségem a lekezelő véleményére.

Nagyon félek a fogorvostól, alapból szorongásaim vannak, de úgy döntöttem, lépek ez ügyben. Nem csak azért, mert esztétikailag nem szép látvány (nem olyan szörnyű, de azért szeretnék tiszta szívvel mosolyogni, félelem nélkül), vagy mert fáj néha, hanem mert egészségügyileg nagyon nem oké.


Szóval segítséget kérek: tudtok ajánlani ebből a körzetből jó ÉS nem ítélkező, normális fogorvost? Jó lenne, ha saját tapasztalat alapján ajánlanátok vagy ismerős által, és az is, ha minél olcsóbb lenne (árat is írhattok kb, mi mennyi). Gondolom sztk-sat úgysem találok normálisat, de ha úgy kell összespórolnom meg évekig járok, hát legyen, mindegy... Viszont se azt nem szeretném, hogy rosszul kezeljen, se azt, hogy lelkileg megterheljen... remélem, érthető, mire gondolok.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. máj. 8. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Hát, ha nagyon borzasztó állapotban vannak a fogaid, mindegy melyik fogorvoshoz mész el, az első alkalommal biztos, hogy le fog tolni. Aztán szépen nekilát, és megcsinálja őket, egyesével, vagy kettessével. Ha SZTK-s volt, tudtommal nem kérhetett volna pénzt a tömésért. A gyulladt fogadat pedig bármelyik orvos kihúzza, akkor is, ha az érzéstelenítő nem hat, mert ha benn hagyja, nagyobb baj lehet belőle, mint ha kiveszi.

A fogászattól pedig mindenki fél, még a fogorvos is. Nekem az egyik egyszer azt mondta, hogy "Aki azt mondja, hogy nem fél a fogorvostól, az vagy hazudik, vagy hülye!"

Én nem ebben a körzetben lakom, békéscsabai vagyok, úgyhogy orvost nem tudok ajánlani, de szerintem bátran elmehetsz a körzeti orvosodhoz is. Az ingyenes, és nem biztos, hogy rosszabb, mint a magánorvos sok pénzért.

2019. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyilván, csak nem értem. Meg azért letolás és letolás között is van különbség.

Én úgy tudom, a tömés már sehol nem ingyenes.


Pont ez az, hogy eddig bármilyen körzeti sztk-s orvoshoz jártam, vagy bunkó volt, vagy szarul csinálta meg. Ezért ia fizetek inkább, még ha tovább is tart, mert nem vet fel a pénz sajnos.

2019. máj. 17. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, vagyis mindíg mostam a fogam de szarok a génjeim szerintem... Minden évben mentünk sulival fogászatra, ahol mindenkinek mondták van-e baj a fogaival. Nekem mindíg annyit mondtak, hogy "szépek" és ennyi. Most, 9. osztályban voltunk fogászaton ismét sulival. Semmit nem mondott nekem a fogorvos, csak az asszisztensének mondott két szuvas fogat. Én amint meg tudtam hogy van két "lyukas"/"Szuvas" fogam el mentem fogorvoshoz, akin azonnal látszott hogy eléggé sajnálja a helyzetemet. Sorra diktálta a lyukas fogakat az asszisztensének, hogy melyik hol van... Közölte hogy 7 lyukas fogam van, és eddig nulla van be tömve, az egyik fog annyira lyukas hogy lehet húzni kell. Eddig 2-t tömtek be, 2 hetente kell mennem és remélem hogy egyet sem kell húzni. Ítélkezni ítélkezett, de k**vára nem tehetek róla szerintem hogy az eddigi vizsgálatokon SEMMILYEN erről szóló tájékoztatást nem kaptam!
2019. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!