Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egész alsó pittyem ma...

Az egész alsó pittyem ma reggelre iszonyatosan kiszáradt, feldagadt, mintha lerágtam volna a bőrt, és ilyen fehér-sárga vmi van rajta! Nagyon fáj, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a pitty?
2010. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
alsó ajak
2010. júl. 7. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Orvos!

Vélhetőleg valami herpes vírus szerűség, de ezer oka lehet. Menj el bőrgyógyászhoz, de szerintem a körzeti is tudja diagnosztizálni!

Ne áztasd feleslegesen, ne nyálazd, és ha véletlenül mégis megpuhulna a heg (fürdéskor, vagy evés közben a nyál feláztatja), akkor ne töröld le véletlenül se, hagyd, hogy megszáradjon magától, aztán vazelinnel kend be, nehogy berepedjen és nyílt seb legyen rajta, mert akkor sokkal több idő, mire begyógyul. Semmi esetre se nyúlkálj hozzá szabadkézzel, mert ha vírus okozza, akkor fertőzhet, ráadásul ráviszel a kezeddel plussz kórokozókat.

Ezt teheted addig, amig orvos nem látja, de mielőbb menj el, mert ha elnyújtod, sokkal rosszabb lesz, ez a leírtak szerint, magától elmúlni nem fog!!! Mielőbbi gyógyulást!

2010. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem herpesz vagy esetleg afta lehet. Sürgősen menj be az első patikába, mutasd meg, és ha ők is azt mondják, akkor rögtön kérd meg, hogy ajánjanak valamit rá. Minél előbb el kell kezdeni kezelni! Nekem két hete a herpeszemre a Compeed vált be nagyon (előtte nem is hallottam róla): ráteszed, nem viszket, nem fertőz, nem ingerel, hogy piszkáld -> gyorsabban gyógyul. Ugyanolyan hatásos, mint a Zovirax krém, csak kényelmesebb. Aftára is létezik felszívódó tapasz.
2010. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Compeed-ből van nappali és éjszakai változat is, de sok különbséget nem tapasztaltam köztük. Az éjszakaiban ugyanazért a pénzért kevesebb van, mert valami anyagot még hozzátettek (szerintem fölöslegesen...).
2010. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ami a herpeszre bevált, az az acetonos körömlakklemosó! Komolyan.

Ha még nincs seb a szádon, csak a megduzzadt bőr, akkor egy kis vatta pamacsot jól acetonozz be, óvatosan, hogy ne fájjon, acetonozd be vele a duzzadt részt, és hagyd rászáradni. Ezt ismételd meg óránként. Nagyon hatásos abban az esetben, ha még nem indult meg a herpesz. Ha már kifakadt, akkor csíp, mint az atom. és ha már sebes, és nemcsak duzzadt, akkor már nehezebben gyógyul.

2010. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!