Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogak közötti, ilyen sàrgàs...

A fogak közötti, ilyen sàrgàs elszíneződést-ami nem fogkő, hogyan tàvolítjàk el? Polírozàssal? Nem sértik meg ilyenkor a fogzomàncot?

Figyelt kérdés

Arra az elszíneződésre gondolok, ami leginkàbb kàvétól, meg ilyenektől alakul ki. Nekem így is picit kopott a fogzomàncom, ezért félek egy kicsit, nehogy ez meginkàbb elvékonyitsa.

Előre is köszi!


2019. jún. 1. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem fogkő (bár esélyes, hogy az), akkor az erózió okozta kopás lesz, amit eltávolítani a fogról nem lehet. A kopás miatt ugyanis a zománc elvékonyodik és áttetszik alóla a sárgás színű dentin. A dentin sosem fehér, mindig sárgás színe van. Az ilyen fajta elszíneződést nem lehet kifehéríteni, csak elfedni héjjal vagy koronával.

Az ilyen kopást okozhat a fogkefe rossz irányú (körkörös helyett vízszintes) mozgatása, a túl erős dörzsölés, savas attakok (savas italok, szénhidrátok bomlása, nassolás, rendszertelen étkezés, gyakori hányás, reflux...), szájszárazság (csökkent folyadékbevitel, forró italok, dohányzás, alkohol) vagy akár foghiány miatti megváltozott terhelés is.

2019. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor lehet, hogy mégis fogkő, csak nekem valaki azt mondta egyszer, hogy ez más mint a fogkő, valamilyen elszíneződés, vagy nem tudom.

2019. jún. 2. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!