Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ugyeleten csak huzzak a...

Ugyeleten csak huzzak a fogat, nem tomik be?

Figyelt kérdés

2019. jún. 7. 20:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nincs fogorvosi rendeles az egyesz varosba, majd csak holnap lesz, de en mar nem birok ki meg egy olyan napot mint a tegnapi

Micsinaljak?😖😖😖😖

2019. jún. 8. 10:16
 12/14 anonim ***** válasza:
28%
Hát bocsi, de semmit. Ha a Cataflam, Dolgit Max nem használ, akkor sajnos ez van. Előbb kellett volna gondolni erre, az a fog nem tegnap került ilyen állapotba. Legyen ez tanulság, hogy el kell járni rendszeresen fogorvoshoz, mert lehet te nem látsz semmit (nem is kell, hiszen nem ez a foglalkozásod), de komoly baj is állhat a háttérben.
2019. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Mentem en fogorvoshoz,csak kijott a tomes es most sz*rba vagyok
2019. jún. 8. 11:16
 14/14 anonim ***** válasza:

Flector rapid, por, vízben feloldod és rettenetes undorító mentolos de hat fogfájásra. (Vényköteles)


Ügyeleten vagy kapsz ideiglenes tömést vagy kikapják.

Ha kibírod, akkor inkább várd meg a saját orvosod.


Ha gyökérkezelés lesz a vége akkor saját tapasztalatból és szerzett információból azt tudom mondani, hogy érdemes konzultálni másik orvossal is, mert az én fogorvosom íny gyulladásra is gyökér kezelni akart, aztán elküldtem a fenébe, ezt azután, hogy 2 fogamat tönkretette.


Előnye: megmarad a fog, de szépen lassan a gyökérnél ömleny, gyulladás keletkezhet (ez eltarthat akár 10-20 évig, de lehet, hogy 5 év múlva sipoly lesz az ínyeden és ki kell húzni. A sipoly olyan, mint egy fene nagy pattanás az ínyen és fáj.)


Amerikai fogászok szövetsége oldalán pedig azt írják, hogy gyökérkezelést évek óta (ha nem évtizedek óta) nem végeznek, mert miután kilyukad a fog, nem lehet azokat a baktériumokat teljesen kitakarítani, és ahogy letömködik a gyökérig úgy bekerül / bekerülhetnek a vérkeringésbe, gócpontokba és később okoznak/okozhatnak problémát, a vérkeringésbe beszabadult vírusok.

Ezt fogorvosom is megkonzultálta a mellette felügyelő fogorvos apjával barázdazárás témakörben. Mielőtt teljesen átlyukad, azelőtt kell kifúrni és barázda zárni.)


Egyéb: Skandináviában miután bevezették a szociális ellátást és ingyenes TB-s fogászati ellátást ~70%al csökkent a szívproblémákkal kezeltek és elhunytak száma.

(Régi infó, nem tudok forrást adni, a gugli a barátod.)

2019. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!