Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a fogamat, a helyén...

Kihúzták a fogamat, a helyén mintha probléma lenne. Gyulladt talán? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval, az a problémám, hogy a 30-as fogamat kihúzták. Szörnyű volt maga a húzás, legalább vagy 10 percet kellett vele bajlódni, ha nem többet. Kín és szenvedés volt, 4 zsibbasztó után is iszonyatosan fájt.

Aznap véletlen kétszer is sikerült kiszednem a vérdugót, de utána lett másik, ahogy láttam. Vérzett és nem piszkáltam utána. Ebből gondolom.

A fogam helye egyik fele kicsit duzzadt, az íny hajlik, és aközött kicsit fáj, bizsereg. A lyuk belsejében kicsit feketés-zöldes, ha odanyúlok a nyelvemmel, enyhén nyers csirkemell íze van, vagy hasonló. Kicsit undi, bocsi.

Fültisztítóval belenyúltam, enyhén sárgás színű volt, és kicsit kellemetlen szagú.

A neten azt olvasom mindenhol, hogy a gyulladás és a fertőzés nagyon fáj és elviselhetetlen, de én nem érzek semmi ilyesmit.

3 napja húzták a fogamat, betartottam mindent, amit csak kell, kivéve amit már fentebb írtam.

Második nap estéjén elszívtam egy szál cigit, ma is dohányoztam.


Valakivel volt hasonló? Ez valami gyulladás? Fertőződés? Vagy teljesen normális?

Köszönöm, ha végigolvastad.


18/F



2019. jún. 14. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fordulhat meg olyan a fejedben, hogy normális! Mindent elkövettél, hogy elfertőzd! Holnap keress egy fogászati ügyeletet, mielőtt az egész szervezetedben szétterjed a baktérium!
2019. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Felkerestem. Semmi nem volt. Minden a legnagyobb rendben volt akkor is.

Jól kinevettek, mikor mondtam, hogy félek, hogy kicsit begyulladt.

Azt mondták, hogy vagy nagyon gyulladt, vagy semennyire. Ha pedig gyulladt lenne vagy fertőzött, azt észrevenném, ne aggódjak.

Tehát ja, minden normális volt.

2019. jún. 21. 07:23
 3/4 anonim ***** válasza:
A feketés-zöldes-sárgás büdös váladék normális? Különös. Azóta már elmúlt?
2019. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Semmi gond nincsen már, kicsit érzékeny még az ínyem, de amúgy szépen gyógyulgat. Az egyik fele nehezebben gyógyul valamiért, de az is rendben van.

Alakulgat. :)

2019. jún. 21. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!