Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kell tenni ha jön a fogam?

Mit kell tenni ha jön a fogam?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,és egy hete észre vettem,hogy a felső sorban,leghátul,jön a fogam:S Ez a bölcsesség fogam lenne? És miért ilyenkor jön? Anyu szerint ki kell húzatni.De én nem akarom,mert rettegek a fogászattól:( Nem fáj.

De ha kibujt,és fáj,akkor muszáj lesz.Aki járt már igy segitsen.Köszönöm


2008. nov. 13. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Nem kell kihúzatni. Csak akkor, ha nem jól nő ki. Nekem mind a 4 jól nőtt ki. Az, hogy 21 évesen jön, az teljesen normális.
2008. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fáj (a szokásos növekedési fájdalomtól-nyomástól eltekintve),akkor szerintem biztosan nem kell kihúzatni,de mivel leghátul vannak kicsit nehezebb őket tisztán tartani így könnyen romlanak.

Én 27 vagyok és még nem volt gondom egyik bölcsességfogammal sem(lekopogás).Remélem neked se lesz!

2008. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy könnyen romlanak, szerintem egyáltalán nem igaz. Nekem minden fogamban van tömés, kivéve a bölcsességfogakat...
2008. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a bölcseség fogatha arra kerülne a sor akkor nem kihuzzák, hanem a szájsebészeten kimütik, csontbol. az egyik legfájdalmasabb dolog.

akkor szokták kivenni ha nincs helye kijönni és begyullad.

nekem 3 kinöt egynek nem volt helye állandó fájdalmaim voltak, mikor egy megmaradt tejfogamat kiszedtek, és rá 2 hétre már ki is bújt. 21 évesen normális hogy akkor kezd el kijönni, kb nekem is akkortájt kezdett.

2008. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, az a bölcsesség fogad. És 4 db van 2 fent, 2 lent. Úgy jön ki a 32 fog :)


Normális, hogy most jön, mindenkinél más, hogy mikor jön.


19 vagyok nekem 1-2 kint van, egy még most jön, egy pedig még ki sem jött :D


Kihúzatni nem kell, miért kéne? Nem kell, csak ha baj lesz vele, pl. kilyukad. Az, hogy most fáj természetes. Esetleg jegeld. vagy vannak fájdalomcsillapítók...


Semmi gond nincsen.

2008. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14:11-es: nekem húzták már bölcsességfogamat a síma fogászaton! Nem feltétlenül kiműtik. Másik fogamat már műtötték ki, de az sem fájt, egyáltalán.
2008. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.nekem még nem fáj,lekopogom,és van helye ahova kijöjjön,és még csak egy vonalban érzem hogy kibujt:S
2008. nov. 13. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!