Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csütörtökön lesz két hete,...

Csütörtökön lesz két hete, hogy kicserélték az amalgám töméseimet. Ha keményebbet eszek, akkor nyomásra kellemetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem fáj, nem érzékeny (korábban hidegre és melegre az volt picit), viszont semmi keményebbet nem szeretek rajta enni, olyan irreálisnak érződik akkor a nyomás nagysága. Az amalgám majd' 20 évet kibírt, félek, hogy ez a fehér jó esetben is csak pár évet, olyan gyengének tűnik, hiába szebb... Sosem viselt meg a fogtömés, még van pár amalgám, amit cseréltetnem kellene, de most eléggé elbizonytalanodtam. Elvileg nem lehet magas, legalább háromszor leellenőrizte a fogdoki.

2019. júl. 15. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
gondolom gyokerkezeles nem volt, igy tehat elég mély lehetett amit ki kellett furnia... Szoval vagy egy ido utan elmulik vagy gyokerkezeltetni kell...
2019. júl. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából nem is az ex amalgámos fogam, hanem az előtte lévő kisőrlő érzékeny nyomásra, pedig az az egy gyökérkezelt fogam, és mégis. Az amalgám még mindig bírta volna, de annyira szorosan állnak a fogaim, hogy közte kezdett romlani már. :/
2019. júl. 18. 23:18
 3/5 flora08 ***** válasza:
100%
Én is így jártam sajnos. A metszőfogamból letört egy darab, amiatt mentem fogorvoshoz egy hónapja kb. Volt egy amalgám tömésem, azt mondta, ki kéne már cserélni. Beleegyeztem, megcsinálta fehér töméssel. Azóta ugyanígy érzek: hideg-melegre nem érzékeny, de ha azon az oldalon rágok valamit, kellemetlen érzés :( Pedig legalább 15 évet, ezen belül a fogszabályzós éveimet is kibírta. Reménykedem, hogy elmúlik majd, és nem a gyökérkezelés lesz a megoldás. Jobbulást, kérdező!
2019. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, Neked is jobbulást! Sajnos ezek biztos nem bírnak ki olyan sokat, mint a nem szép, de brutál tartós amalgám. :/
2019. júl. 25. 15:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, azóta teljesen elmúltak a panaszok!
2019. aug. 24. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!