Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valamilyen módon meg lehet...

Valamilyen módon meg lehet menteni egy ilyen fogat?

Figyelt kérdés

Hónapok óta kezelés alatt áll az egyik fogam.Lyukas volt, de folyamatosan begyullad, és mindig ideiglenes tömés kerül bele.

Ma viszont "széttört" ez a fog, pontosabban levált a külső fele amit szerintem már csak a fogínyem tart a helyén, és úgy mozog ez a külső rész.(mint egy "ajtó")

Csak holnapra van időpontom, és teljesen pánikba vagyok esve, mert ha leválik az a külső fele akkor az látszani fog mivel viszonylag elől van ez a fog.

Egy fogorvos mit tud vele csinálni, hogy később majd ne látszódjon hogy az levált onnét?

Fel lehet építeni csak azt az egy oldalt úgy hogy igazinak tűnjön, vagy hogy működik ez?

Nagyon nem szeretném ha sokáig így maradna, de ha továbbra is be lesz gyulladva akkor gondolom nem tud ráépíteni semmit mert nem lenne értelme és akkor csak az a fehér "tömés" lesz ott de úgy meg nagyon fog látszani hogy az nem egy normális fog.


2019. júl. 16. 13:28
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Erre csak a fogorvos tud majd válaszolni.
2019. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha hónapok óta nem megy le a gyulladás és már szét is tört a fogad, akkor lehet ki kell húzni, főleg ha íny alá törik, vagy a gyökerével van a gond, mert akkor csapot sem lehet beletenni.
2019. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

A csap betételének is az az egyik feltétele, hogy a fog legalább 1mm-re kint legyen az íny felett, úgy tudom.

Nemrég nekem sem tudták megcsinálni, mert letört ugyanígy az egyik oldalán, de nem is fájt meg nem is okozott semmi gondot, nem volt begyulladva, viszont ki kellett húzni sajnos.

2019. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de mit lehet csinálni, hogy ne egy lyuk tátongjon ott?
2019. júl. 16. 17:06
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére szépen megcsinálták ideiglenes töméssel, és fellehet építeni, megnyugodthatok.

Köszönöm a válaszokat :)

2019. júl. 17. 20:15
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ennek örülök.
2019. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!