Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő húgyuti felfázással...

Monita096 kérdése:

Visszatérő húgyuti felfázással küzdők évek óta. Mindig antibiotikumot írnak fel. De nem javul a helyzet. Nem tudom már hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés
2-3 om hetente vissza tér a problémám van. Nagyon rossz már. Csíp a vizeletem. Fáj a derekam. Fáj az alhasam is. Sűrűn kell pisilni. Párommal kb fél éve ezzek a tűntek miatt nem volt semmi köztünk. Libando csökkenésem is van nem kívánok senkit és nem érzek már semmit se. 3-om éve fogamzásgátlót szedek. 3-om különböző fogamzásgátlót írták fel egyiktől se volt jobb. Fáj nagyon a hasam ha megvan a bajomA mai nap folyamán abba akarom hagyni mert hüvelyi szárazságom van már illetve csíp a pisim, zöld folyásom van, vörös a hüvelyem és fáj már is. Bal meg jobb oldali húgyhólyag sülyedésem is van. Nem tudják mitől van. Nem szültem még. Még csak 21 éves vagyok és ennyi tünettel szenvedek évek óta. Nem tudom, hogy köze lehet e a fogamzásgátlónak. Illetve ha abbagyom akkor elmúlnak-e a tűneteim. Jelenleg is antibiotikumot szedek mert megint tűneteim vannak. Még 6 db van belőle.

2019. júl. 24. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha zöld folyásod van akkor azt valószínűleg metronidazollal kellene kezelni, és nem csak neked kell azt szedni hanem a partnerednek is. Ez a tünet általában szexuális úton terjedő fertőzés eredménye. Vettek hüvelykenetet? Én a helyedben felkeresnék egy másik orvost egyébként.
2019. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

A fogamzásgátló szokott fura bajokat okozni. Lehet érdemes lenne egy időre abbahagyni. Ilyen állapotban úgyse veszed hasznát. Csak arra figyelj, hogy az aktuális levelet szedd végig.


Másrészt érdemes lenne a lelki okát is feltarni(én speciel holisztikus szemléletű vagyok és hiszek abban, hogy a betegségeknek van/lehet lelki eredete is)

2019. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán más antibiotikumot kellene szedned, nem mindig ugyanazt. Legjobb lenne a célzott antibiotikum, amit vizelettenyésztés után írnak fel. De ez az orvos dolga. Ha eddig csak a háziorvos látott, urológushoz is el kellene menned. Ha már voltál, és ő sem tudott segíteni, akkor mi sem tudunk.

Még egy tipp: szex után menj ki pisilni, az segít megelőzni a húgyúti fertőzést.

A hüvelyi fertőzések megelőzésére pedig használj probiotikumos tampont és kenőcsöt. A sok antibiotikum felborítja a hüvelyflórát.

2019. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

3 --> kiejtve: HÁROM

3-om --> kiejtve: HÁROMOM (ilyen szó nem létezik!)


Tanulj meg írni kérlek!

2019. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem keress fel egy másik orvost, kérj tanácsot és alapos vizsgálatot kívül belül kenetlevétellel, lehet, hogy itt komplexebb a baj és már a fertőzés beljebb terjedt a medence szerveire.

A fogamzásgátlót is stoppolnám és az antibiotikumot is.


Az új orvost kérdezd meg, hogy lehetne-e ezek nélkül kezelni valami hüvelyflóra barát készítménnyel, és nem antibiotikummal, mert ha rendszeresen szedsz, amit amúgy nem is lenne szabad, akkor még a bélflórádat is elronthatja, aztán jön a hasmenés, és tápanyaghiány, plusz bélfal roncsolódás...


Szóval, hogy rosszabb ne legyen, mivel nem lett jobb az évek alatt, ezekkel a kezelési módokkal állj le szerintem. Plusz, ha a partnered állandó, kérd meg, hogy ő is nézesse meg magát bőr- és nemibeteg gondozóban.

2019. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Probald meg a d-mannozt! Ez egyfajta cukor ami kimossa az e-colit a holyagbol. A holyaghurutot 90%-ban ecoli okozza, szoval valoszinuleg hatni fog. Legalabb 1-1,5 orara hagy a holyagodban hatni aztan igyal meg egy adagot es igy tovabb... amig meg nem szunnek a tunetek.

Az antibiotikum csak ront a helyzeten!! Nekem is evekig irtak, tonkrement a huvelyfloram en is folyamatosan elkapok minden fertozest... ez azota se jott rendbe. A fogigatlot is azonnal hagyd abba! Maga a méreg..jobbulast!

2019. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!