Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj történhet, ha abbahagyom...

Baj történhet, ha abbahagyom a fogamzásgátlót 6 szem után?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el de annyi rosszat olvastam meg barátnőm küldött ilyen hormonmentes csatornáról videókat és meggondoltam, mi fog történni ha most abbahagyom 6 nap után? rögtön vérezni kezdek vagy mi? ha meg a pasim erőlteti (mert ő beszélt rám) akkor kirugom a fenébe...
2019. júl. 29. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

És nem azelőtt kellett volna utánajárni a dolgoknak, mielőtt elkezded?:D

Amúgy semmi bajod nem lesz. Maximum megint vérzésed lesz a megvonás miatt.

2019. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ja tudomm hogy tiszta hülye vagyok, próbálom helyrehozni mielőtt nagyobb bajokat okozna mert ez szinte csak bajokat okoz, nagyon durvákat olvasni ennyit nem ér
2019. júl. 29. 20:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne kavard a hormonjaidat, most már szedd végig az egyhavit. És ne dőlj be mindennek, amit olvasol, mert garantáltan nincs olyan gyógyszer, élelmiszer, vegyszer, bármi, amiről valahol ne írnának rosszakat. Nők százmilliói szedik, van, minimális kockázata, mint mindennek, az utcára való kimenésnek is, de a haszna összehasonlíthatatlanul nagyobb. Minden szeretkezés után rettegni akarsz, hogy terhes vagy-e? Abortuszra akarsz rohangálni évente többször, mert mégis besikeredett a gyerek! Ne akarj mindent benyelni, amit 'okos' barátnők le akarnak nyomni a torkodon, mert a szellemi kútmérgezés legalább olyan káros, mint a fizikai.
2019. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz, ennyire nem kell fosni. 6 éve szedem, nincs semmi panaszom. A negatív élményt nyilván mindenki megosztja, aki tapasztalta. De a pozitívról ritkán olvasol, mert az emberek csak panaszkodni tudnak. Ha 6 szem után abbahagyod, lecsökken a hormonszint, és elkezdőik a megvonásos vérzés. Szedd végig a levelet, úgy kisebb kavart okozol. Mondjuk ha nincs semmi panaszod, nem értem, miért akarod abbahagyni.
2019. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szedd végig a levelet.

Én 4 év után hagytam abba.

2019. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jo eg. Ha rendesen kivizsgaltak mielott felirtak semmi bajod nem lesz.

A mai fogamzasgatlok hatoanyaga minimalis epp csak annyi, hogy ne ess teherbe.

Persze ha elvezed gumival szived joga igazabol.( En no vagyok es nem tudom elviselni az ovszeres szexet. )

De ha ennyit aggodsz ezen, akkor el sem mondom mennyi karos es rakkelto anyagot viszel be a szervezetedbe csak a taplalkozasoddal (!)

Vagy mennyi karos anyag van a tejben (antibiotikum szarmazekok, es meg sok mas nyalanksag)

Azt se akard tudni, milyen hatassal van a tudodre a nagyvarosok levegoje.

De igazabol te tested, azt csinalsz vele amit csak szeretnel.

A hormonmentes csatornarol inkabb ne is beszeljunk 😂 csoro lanynak volt egy rossz tapasztalata es azota ugy gondolja a fogamzasgatlo ordogtol valo dolog es megol. Meg jaj csokkent a libidoja , nem nedvesedett stb. Sok-sok ev alatt nem jelentkezett nalam semmi ilyen ahogy ismeroseimnel sem, de a pozitiv velemenyrol senki sem beszel.

2019. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj ki se vizsgáltak, meg se vizsgált a doki csak felirta, en nem akarok meddő lenni, attol nem félek h terhes leszek, eddig se lettem. Akkor ha abbahagyom vérezni fogok de ennyi? Remélem
2019. júl. 30. 07:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha abbahagyod, vérezni fogsz, és valószínűleg összevissza fogsz utána menstruálni egy ideig. Engem se vizsgáltak ki, 6 éve szedem, semmi panaszom nincs, nem is volt.
2019. júl. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

#7 A legtöbbször ez így van. Biztos vannak lelkiismeretes dokik, akik kivizsgálnak, és nem találomra írják fel az egyiket, de én három különböző nőgyógyásszal találkoztam életemben:

- Az egyik szuper kedves volt, de találomra felírt egy fogamzásgátlót nekem, egy akkor még gyanútlan, naiv lánynak, úgy, hogy ki sem vizsgált előtte

- A másik tárgyként kezelt, bunkón beszélt velem, így ha meglátnám őt a rendelőben szűréskor, inkább sarkon fordulnék

- Normális volt, de finoman jelezte, hogy ne kérdezzek már olyan sokat, és menjek ki a rendelőből, elvégre én nem vagyok rákos vagy terhes, szóval miért is teszek az egészségem megőrzése érdekében.


Sajnos nem Janka az egyetlen, aki ilyesmit tapasztalt. Bár az igaz, hogy migrénje csak annak lesz tőle, aki eddig is migrénes volt - szerencsére engem sosem kínzott ez a fajta fejfájás, így a fogamzásgátló alatt sem jött össze. Odalent viszont összeomlottak a dolgok, például gyakran csípett, fájt, hiába kezeltem, és nem tudtam nedvesedni.


Én elhiszem, hogy valakinek pozitív tapasztalata is van vele, hiszen nem vagyunk egyformák. Az első két évben nekem sem volt bajom pár plusz kilót leszámítva, de azt betudtam annak, hogy most nyugodt vagyok, hiszen van egy szerető kapcsolatom, és úgy gyorsabban jönnek a kilók. Utána fokozatosan rosszabb lett.

2019. júl. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy leszel a tablettától meddő, százmilliárdok szedik. Ha valaki meddő, biztos, hogy nem a tablettától! Eddig se lettél terhes? És? Akkor védve vagy tőle? Nem végződik minden szeretkezés terhességgel! De egy nem kívánt terhesség is sokkal nagyobb kárt okoz, mint a tabletta évekig! Mellesleg, mi abban a logika, hogy nem akarsz meddő lenni, de meg vagy róla győződve, hogy úgyse leszel terhes, mert csak. Aki soha nem esik teherbe, az meddő. Akkor most meddő vagy?
2019. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!