Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló után miért...

A fogamzásgátló után miért nem akar megjönni? Fél éve semmi.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül egy évig szedtem fogamzásgátlót, de nem tett jót a szervezetemnek, így tavaly decemberben abbahagytam...

Két héttel az abbahagyás után megjött a menzeszem januárban. Rendesen 4-5 napig tartott.

Megnyugodtam, mikor rászámítva 30 napra megint megjött februárban. A tabletta szedése előtt is rendszertelen volt a menzeszem, azt gondoltam, talán most majd rendeződik.

Azonban márciusban már nem jött meg. Ahogyan azóta sem. (cc. fél éve)

Mikor "itt lenne az ideje", csak erős hasgörcsöm van, kipattanásosodik a bőröm, de menzesz helyett csak fehér folyásom van napokon keresztül.

Lehetséges ez még a fogamzásgátlótól? Vagy ez már komolyabb probléma?

Köszi előre is.


23/L



2019. aug. 1. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok, én is 9 hónapig szedtem fogamzásgátlót, most május 13-án szedtem be utolsó levél bogyóját. A megvonásos vérzés megjött barnázva (szoval nekem se volt jo vegul miatta a menzeszem, illetve 5 éve mensizek de mindig össze vissza)

Azután 28-29 napra gyönyörüen megjött (jún 19 fele) rendes vérzés 3-4 napos. Azután en voltam együtt párommal, de 7 napot késett a menzesz, azvis csak 2 napos volt ( szoval 35 napos volt a ciklusom)... mivel nem jött meg teszteltem is, de negativ lett, majd ugye mint mondtam megjött de csak 2 napos. Azota pattanásos vagyok minden nap hányingerem van szoval én holnap reggel ismétlem azt a tesztet...


Viszont a fogamzásgátlo okozhat olyat hogy akár 6 hónapig nincs menzesz (én is mlst várom h vajon nekem megjön e vagy késik vagy mi lesz) de fél év után azonnal nőgyógyász!

Szerintem csak a fogamzásgátlo zavart be nálad, ideje felkeresned egy nőgyógyászt :)


19/l

2019. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok ismét

Együttlétkor védekeztünk óvszerrel (sőt ki is huzta időben a gumi mellett) párommal, 1. Teszt negativ volt

Mielőtt még letámadnátok :)

2019. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló tapasztalatokkal vagyok, 4 év után.

Múlt héten teljesen azt hittem, hogy megjön, mert pattanásos lettem, forrónak éreztem magam, stb.


Pedig az első normális menstruációm nekem is a 28. napra jött....l

2019. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon össze kavarta a ciklusodat a fogamzásgátló. Szerintem mostmár ennyi ido utan érdemes lenne felkeresni egy nőgyógyászt.

Azt olvastam hogy a cickafarkfu tea segit beállítani a vérzést, egy probat megér!

2019. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom. Ez szomorú volt olvasni is.

Én is szedtem annó, jóval több ideig de nekem hála isten nem volt ilyen. Bár olyan volt hogy egy hónapig menstruáltam, attól nagyon megijedtem hogy miért nincs vége.

Na de most nem rólam van szó. Menj el nőgyógyászhoz, az ilyennel nem szabad játszani.:/

2019. aug. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1. Válaszolo vagyok, 2. Teszt is negatív lett így elmentem alhasi fájdalmakkal mellérzékenységgel nőgyógyászhoz, kiderült hogy bal petefészkemben szép nagy ciszta van
2019. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!