Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati szűrés?

Nőgyógyászati szűrés?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek kérlek hülyének,de utoljára 3 éve voltam méhnyakrák szűrésen...Tudom,hogy évente ajánlott,de olyan szörnyű élményeim vannak,hogy csak most sikerült újra rávenni magam.(Ha ez számít csak 1 kapcsolatom volt és barátomnak is én vagyok az első barátnője..).3 éve minden rendben volt a rákszűrésen.Idén voltam már hüvelyi uh-n ott nem láttak semmit szerencsére.Igazából az utóbbi időben közel 30 kilót fogytam,és sajnos van hormonális problémám..Viszont megjelent a köztes vérzés és sok helyen írják a méhnyakrák tünetének..Nemrég készült teljes laborom ott is minden rendben volt.Nagy baj lehet,hogy kimaradt ez a 3 év ? 20 éves vagyok egyébként.Kérem,hogy a kioktatást kerüljük el..Válaszokat előre is köszönöm!
2019. aug. 5. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy baj, hogy kimaradt, de talán endokrinologus többet tudna segíteni neked. Méhnyakrák szűrésre persze elmehetsz, de a te laborod se lesz elég, mert hormonokat is meg kell nézni.
2019. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Járok endokrinológushoz.Készült hormonlabor és nagyon alacsony volt a progeszteron szintem.És magas volt egy kicsit a prolaktin és az alap probléma a pajzsmirigy alulműködés,de az kezelve van.

Most mindenképpen megejtem a méhnyakrák szűrést..Csak nincs valami jó tapasztalatom a szűréssel kapcsolatban.

2019. aug. 5. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezen a szűrésen is minden rendben lesz, nem baj, hogy kimaradt három év. Sokan még sosem jártak ilyen vizsgálaton 20 évesen. Ezentúl biztos gyakrabban mégy majd, ami meg kimaradt, már úgyis mindegy... Főleg, ha minden negatív lesz megint.
2019. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg nem lesz gond..Most lesz ősszel 3 éve..Ha meg van valami akkor bízom benne,hogy lehet tenni valamit..Köszönöm a segítséget.
2019. aug. 5. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi a közti vérzést jó eséllyel a progi hiány okozza. Természetesen ettöl még a nőgyógyászati vizsgálat nagyon fontos!
2019. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!A héten kérek időpontot.Most sikerült rászánni magam! :)
2019. aug. 6. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fiatalon kb. járni is fölösleges; semmilyen rizikófaktor nem érint. Ha nem ragaszkodsz fog.gátlóhoz, a gyerekvállalásig ki is lehet hagyni a nőgyógyászt, ha tényleg frusztrál.
2020. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!