Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A reggel úgy keltem hogy...

A reggel úgy keltem hogy amint feláltam elárasztott a vér, volt betétem meg tamponom is. De megteltek, nem tudom miért ilyen erőss. De nagyon rossz és félek hogy bármikor így elindulhat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16eves vagyok..meg volt, hogy az eslo 2 naoban erossebb vokt, es ahogy beraktam a tampont, meg a betetet ra kis irdore megint kellett csereljem..aztan helyreallt, mivel tudnam csillapitani vagy jobba tenni a helyzetet?

2019. aug. 7. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért öntött el reggel hirtelen, mert feküdtél egész éjjel, és mikor felálltál a gravitáció miatt hirtelen kijött. És nyilván éjjel sokkal több ideig van bent a betét, mint nappal, mert éjjel nem kelünk fel cserélni. Van direkt éjszakai betét.

Nappal is érdemes nagyobb betétet használni, és gyakrabban cserélni, ha éppen erősebb. Az normális, hogy van 1-2 nap, amikor erősebb a vérzés.

Nem lehet csillapítani.

2019. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most is éjszakai betétet használsz, és azt is ilyen gyakran kell cserélni, érdemes lenne orvoshoz menned a problémával. Nem biztos, hogy gond van, de jobb a biztonság.

Reggel-este egy-egy 500 vagy 1000 mg-os C-vitamin nekem enyhíti a vérzést valamelyest.

2019. aug. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran megesik az ilyen reggelente. Ez amiatt van, h alvás közben vízszintesben vagy, így nem igazán tud kifolyni. Egész éjjel gyűlik odabent, aztán ahogy felkelsz az a mennyiség ami egész ejszaka alatt "termelődött" egyszerre folyik ki. Ha pl állva aludnál, akkor az ejszaka alatt szép apránkent folyna ki, nem pedig egyszerre. Én is gyakran járok így: ejszaka csak pár kisebb folt lesz a betétemen, de amint felkelek egyből kizúdul egy tetemesebb mennyiség. Én már teljesen megszoktam ezt a dolgot, meg sem lepődök rajta. Általában szépen megvárom, h kifollyon aminek ki kell, aztán ha már érzem, h nem jön több, akkor kimegyek megmosakodni, betétet cserélni stb. Nap közben még nem jartam így sose, olyankor mindig csak kis adagokban távozik. Amúgy, ha aggódsz, h így járhatsz, használj éjszakai betétet, abba rengeteg anyag belefér ezért nem könnyű vele átázni. Egyszer-kétszer volt csak olyan, h kb teli lett, de át akkor sem áztatott. Addig meg szerintem nincs baj vele.

De akkor most Te végülis át is áztál, vagy csak megtelt a tamponod meg a betéted? Mert vegülis ha csak megteltek, de nem áztál át az nem olyan nagy baj, azért vannak, h felfogják a vérzést, ha erre már nem alkalmasak akkor kezdődik a baj. De, ha Te aggódsz emiatt, akkor menj el dokihoz, ő meg fogja tudni mondani mi a helyzet, és ha valóban baj van, akkor ő be tudja állítani a ciklusodat.

2019. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat
2019. aug. 11. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!