Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan helyezzem fel az OB-t?...

Hogyan helyezzem fel az OB-t? (többi lent)

Figyelt kérdés

Menstruáció első napján kipróbáltam de kb max a negyede fért fel. Mini ob volt. Nagyon fájt felrakni és nem is akart nagyon "csúszni".



Kb mennyire kéne benyomni?

Mitől lehet az, hogy nem ment fel ilyen könnyen? Túl szűk vagyok ehhez?



16/L



2019. aug. 7. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miután már egyenesen nem megy tovább, kezdd el kb 45 fokos szögben hátrafelé tolni, amíg csak tudod úgy, hogy ne érezd pl ha leülsz. Szerintem így sikerülnie kellene:)
2019. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a negyede fért fel, csak rossz irányba toltad. Hidd el simán fel kell férnie, hiába vagy szűk. Én is ob minit használok és ha megnézed, ez a fajta tampon kisebb mint az ujjad, nem létezik hogy nem fér el. Annyi a lényeg hogy hátrafele/felfele kell tolni egyszerre.

Olyan magasságba szoktam felhelyezni amennyire tudom, értds ezalatt hogy odateszem az ujjam végét a tampon aljához felrakom és addig tolom ameddig teljesen bent van az ujjam is. Tehát kb egy ujjnyira (hosszában 1 ujj) a bemenettől.

Szűz vagyok és semmi problémàm nem szokott lenni a tamponnal, ha jó helyen van nem is érzed.

Először én is elrontottam pászor, pontosabban nem mertem feltenni. Normàlis esetben nem fáj, ha kellemetlen akkor próbàld jobbra balra/ előre hàtra mozgatni miközben felfele(és hátra) tolod. Az is segít ha kicsit berogyasztod a térded, félig leggugolsz. Az is megkönnyíti a használatot ha a menstruációd elején próbálod mert minnél erősebb annál jobb, amikor alig szivárog egy kis vér olyankor nem erdemes tampont használni mert szárazon kellemetlen lesz (és kihúzni is)

A madzagra mindig figyelj oda h kint legyen. Hát kb ennyi, kellemes strandolást, sportolast stb kívánok!

Szintén 16l

2019. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszike mindenkinek a gyors választ, ment a zöld kéz:D

Jöhetnek még továbbra is:)

2019. aug. 7. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az előző válaszolók nagyon jól leírták a lényeget,de kiegészíteném azzal,hogy eloszor en is a mensi első napján akartam kipróbálni,de nem olyankor érdemes szerintem,és nekem se sikerült el is ment tőle a kedvem,de ne add fel egy idő után pár mp alatt kész is leszel vele. A menstruációd 2. Vagy 3. Napján próbáld meg ismét,és ahogy írták előttem is kb 45 fokoa szögben próbáld(nyilván nem kell szögmérővel mérni:D), de ha egyszer megtalalod a helyét és ráérzel sikerülni fog.

Ja,és nagyon fontos hogy előtte(utána) mindig moss kezet! Ez nagyon fontos. Tapasztalat.:( Tudom,hogy mindenki ezt elmondja tamponhasználat során mégis rengetegen megfeledkeznek róla.


Remélem kicsit tudtam segíteni,és sok sikert neked!😊

19/L

2019. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!