Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj? Ti felkeresnét...

Mi lehet a baj? Ti felkeresnétek a helyemben egy nőgyógyászt?

Figyelt kérdés

Különböző problémák miatt, több évnyi szedés után leálltam a fogamzásgátlóval áprilisban. Természetesen azóta is védekezünk, minden egyes alkalommal használunk gumit, ami sohasem szakadt ki, csúszott le vagy ilyesmi.


Az első normális menstruációm 28 nap után megjött, aminek nagyon örültem. A következő ciklusom 40 napos volt, de volt közben egy csúnya megfázásom és állandó stresszben voltam a legnehezebb vizsgám miatt. Csúsztam volna az egyetemen, ha az nincs meg. Szerencsére meglett!


Most a 42. napnál tartunk, és még semmi. Pedig a 28. nap körül volt olyan érzésem, mintha meg akarna jönni, pattanások is megjelentek rajtam, de végül nem jött meg. A nyákomat figyeltem, ami változott. Most olyan fehéres, nem túl sűrű, viszont szoktam viszketni odalent, ugyanúgy, mint amikor a gyógyszert szedtem. Már megint ott tartok, hogy tesztelek, ugyanis az előző ciklusomnál nagyon durván beparáztam, de akkor szerencsére negatív lett. Na meg védekezünk, ez alap dolog.

Amikor úgy éreztem, hogy megjön, szurkálást éreztem, lehet, hogy az lett volna a peteérés? Vagy kimaradhatott teljesen? Az biztos, hogy azon a héten nem voltunk együtt.


Szerintetek mi lehet a probléma?

Félek, hogy meg fog alázni a doki, amiért már nem szedem a fogamzásgátlót... :(



2019. aug. 9. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mért alázna meg egy orvos azért, mert nem szeded a fogamzásgátlót? Az a te döntésed a saját életedről. Semmi köze hozzá. Amúgy ha problémák vannak egy adott gyógyszerrel, kérjél más fajtát. Persze, hogy menjél orvoshoz, ezt tesszük, amikor a testünk nem úgy működik, ahogy kéne.
2019. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Errefelé sajnos elég kemény dokik vannak. D:

De köszi, szerintem végül rászánom magam.

2019. aug. 9. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló tabletta abbahagyása után általában kell fél év amíg rendeződik a ciklus. Szóval tök felesleges most orvoshoz menni.
2019. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szurkáls lehetett peteérés, de a tabletta utáán rengeteg nőnek össze vissza jön meg hónapokig. Nekem is így volt de terhes lettem azért. Igaz tervezetten. Szóval ez nem zrja ki a terhességet, érdemes lenne csinálni egy tesztet. Nem írtad miért hagytad abba, esetleg ms módszereken gondolkozhatsz. De bárhogy is, a dokinak nincs ebben véleményezési joga, ez a te döntésed, miért ne hagynád abba?
2019. aug. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most gumit használunk.

Az abbahagyás okait nem éreztem fontosnak leírni, de az biztos, hogy nehéz döntés volt, és legalább félévig rágtam magam rajta, miközben kiváltottam az újabb leveleket.


Nos, ami a leghamarabb megjelent, azt a "felfújtság" volt. Akármit csináltam, fogyni sem tudtam, és hordónak néztem ki. Ráadásul olyan szinten kívántam a kaját, hogy ha nem kaptam meg azonnal, akkor agresszívvá váltam, és koncentrálnom kellett, hogy ne verjek meg senkit. Amióta nem szedem, szerencsére nincs a farkaséhség, illetve a diétám is sikeres, már mérhető és szemmel látható a fogyás. Szóval hiába mondják, hogy ilyen alacsony hormontartalmútól nem lehet hízni, nagy valószínűséggel az volt a ludas.


A bőröm szebb volt, az tény, de! Volt egy pont, az államon, ahol folyamatosan undorító, vörös pattanások jöttek ki, és bármivel kentem, csak ideig-óráig hatott. Már orvos is írt fel rájuk krémet. Ettől függetlenül mindig kiújultak, hiába voltam kozmetikusnál is. De csak azon az egy ponton. Azóta, hogy nem szedem a fogamzásgátlót, rendbe jött az ajkam, nyilván kijön rajtam egy-egy, de azok abszolút kezelhetőek.


Na. Ezekkel még együtt tudtam élni.


A kínzóbb része később jött: gyakran viszketett odalent, szintén kaptam krémet, kúpot. Ráadásul úgy égett is, mintha egy seb lett volna rajta. Aztán a nőgyógyász közölte, hogy nincs is kisebesedve, ahogy a párom is mondta, de teljesen olyan érzés volt. Persze ez sosem múlt el, csak enyhült. A ciklus korai fázisában teljesen jól vagyok odalent, úgy a 25. nap körül jön, hogy megint elkezd égni, viszketni.


De! Szerencsére most már a szex ilyenkor sem fáj. Hiába a sok előjáték, a vége felé már annyira fájt a behatolás is, hogy volt, hogy abba kellett hagynunk emiatt. Az egyiknél már sírtam is, de nem csak a fájdalom miatt, hanem azért, mert nem tudtunk úgy együtt lenni, ahogy egy pár általában igényli, és persze én is igényeltem. Én szeretem a szexet, és lelkileg megviselt, hogy nem tudunk. Na meg féltem attól is, hogy előbb-utóbb rámegy a kapcsolatunk.


A másik a libidócsökkenés. Régebben nagy étvágyam volt, ami fokozatosan lecsökkent a nullára. Ettől függetlenül egy ideig magát az előjátékot és az aktust élveztem, később meg már fájt is, ahogy írtam, és élvezhetetlenné vált. Az az érzés, hogy hm, kívánós vagyok, vagy úgy várom már, hogy a párom megérkezzen és rávessem magam - nem volt.


Nagyon sokat gondolkoztunk közösen azon, hogy mi legyen. Felmerült, hogy kérek másik gyógyszert, de féltem, hogy a libidót az is ugyanúgy csökkentené. Na meg nem akartam kísérletezni, szerettem volna, ha visszaáll a rend. Még most is azt szeretném.


Engem is elszomorít ez az eset, mert megbízható és egyszerű védekezési módszer volt a gyógyszer, csak hát ezek történtek. :(

2019. aug. 9. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Én kétszer szedtem fogamzásgátlót, mindkét esetben több évig, és mindkét esetben hónapokig tartott utána, hogy rendeződjön a ciklusom. Nehezítette a helyzetet, hogy nekem sohasem volt szabályos. Nekem, ellentétben veled, miután abbahagytam a fogamzásgátlót, mindig egyre hamarabb jött meg, a végén már 20-21 napra, mikor korábban mindig 30-33 napos ciklusaim voltak. Egy terhességi tesztet mindenképpen csinálj, persze, és reggeli első vizelettel, mert nagyon korai terhességnél napközben nincsenek jelen olyan koncentrációban a hormonok. Ha negatív lesz a teszt, de 4-5 napon belül nem jön meg, akkor mindenképpen menj el orvoshoz. Esetleg kísérjen el a párod is, hogy lelkileg támogasson.
2019. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most, hogy mondod, nekem sem volt szabályos. Mindig mondták, hogy olyan 15-16 éves koromra majd beáll, de ez sosem történt meg. Ennyire hosszúra viszont még talán sosem nyúlt.
2019. aug. 9. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A páros ki lett kezelve, mikor te is kaptál krémet és kúpot?
2019. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8. Igen.
2019. aug. 9. 23:10
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ha valaki azért tévedt ide, mert hasonló gondja van, akkor leírom, mi volt.


Ellátogattam a nőgyógyászhoz, aki szerencsére kedves volt, és komolyan vette a problémámat. Beutalt ultrahangra, amit szinte azonnal meg is csináltattam, és a hölgy semmiféle elváltozást nem talált a méhemben. (Erről jut eszembe, hogy vasárnap teszteltem is: nagy kő esett le a szívemről, amikor negatív lett, hiszen nagyon nem lenne aktuális egy baba a jelenlegi élethelyzetemben, hiába vagyok már huszonéves.)


Ezenfelül vérvétel beutalót is kaptam. Inzulint fognak mérni, meg talán glükózérzékenységet? Majd a végső diagnózisból kiderül.


Bár, az is lehet, hogy egyszerűen 4 hónap nem volt elég a ciklusomnak arra, hogy rendeződjön a fogamzásgátló után, de jobb lesz biztosat tudni.

2019. aug. 23. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!