Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet bajom abból, ha pár...

Lehet bajom abból, ha pár nappal később kezdem el a placebo hetet?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek (Roxanelle) és pont akkor jönne meg, amikor nagyon nem lenne jó...


"Szabad" egy-két nappal eltolni (illetve lehet-e, nem fog-e azonnal megjönni amint abbahagytam vagy valami), vagy nem ajánlott "játszani" vele?


Ma este szedném be az első fehér placebo tablettát, így hétfőn jönne meg - nekem pont a hétfő "kell" mensi nélkül. Utána jöhet nyugodtan.


Roxanelle tabletta, ezt nem írta a betegtájékoztató.


2019. aug. 15. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
A placebo azt jelenti, hogy semmit nem szedsz
2019. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Hagyd ki a placebo időszakot, és szedd be a következő levelet. Így szabad biztonságosan tolni a megvonásos vérzést (NEM mensi). Egyébként a tájékoztatót is érdemes lenne elolvasni.
2019. aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1


Szedem az üres tablettákat, hogy ne essek ki a rutinból. Igen, nincs bennük "semmi", ezt én is tudom.


#2


Köszönöm.

Érdekelt, hogy így "egyszerűen" megy-e, így nem tűnt annyira kockázatosnak. (olvastam a betegtájékoztatót, azt írta hogy mindenképp konzultálni kell ebben az esetben az orvossal - sajnos a hétfői progi túl last minute lett ehhez)


Természetesen tudom, hogy nem mensi, de egyrészt gyorsabb leírni, másrészt mindenki érti - az a lényeg, hogy nem akarok vérezni, na.

(kérdezték páran - nők - hogy mi az a megvonásos vérzés, szóval így nem raboljuk egymás idejét)

2019. aug. 15. 07:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a betegtájékoztatót (Akár a neten is megtalálod), ott leírják, hogyan lehet eltolni a vérzés idöpontját.

Erre egyik lehetöség, ha a placebófázist kihagyod van rövidíted, viszont meghosszabítani nem szabad, mert akkor utána egy ideig nincs védelem.

2019. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A következő levelet kell elkezdeni szedni, de számíts rá, hogy ez sem 100%, simán megjöhet mellette a vérzes, vagy lehet áttöréses vérzésed is
2019. aug. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán továbbszedheted. Ha utána max. annyi nap szünetet/placebót hagysz, amennyi a levél szerint is van (Roxanelle-nél 7 nap), akkor a védettség is megmarad.
2019. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Mármint értelemszerűen a 21 aktív szem után nem a placebó hetet kezded el, hanem a következő levél aktív szemeit.
2019. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!