Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 2 hete késik, terhes nem...

Már 2 hete késik, terhes nem vagyok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Szóval az utóbbi 3 hónapban amióta elég erősen fogyózom és keveset eszek, a menstruációm eléggé fura lett. És most épp az van, hogy 2 hete nem jön meg, kezdek érezni már ilyen alhasi fájdalmakat, de még mindig nincs semmi. (16 éves vagyok, terhesség kizárt). És annyira nagyon aggódom... Ugye ez nem súlyos? Vagy ez előfordulhat?

Nagyon köszönöm előre a válaszokat.



2019. aug. 25. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

"erősen fogyózom és keveset eszek"

Ez az oka.

2019. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha koplalsz, vagy ha kórosan sovány vagy, a szervezeted leállíthatja a nem létfontosságú funkciókat (peteérés) annak érdekében, hogy fenntartsa a létfontosságúakat (légzés, szívműködés).

Ha már nem vagy fejlődésben, ez a későbbiekben, ha rendesen eszel, és visszanyered a súlyodat, helyreállhat.

Akkor veszélyes, ha a petefészek, méh még fejlődésben van (ez a korod alapján benne lehet a pakliban), mert akkor a fejlődés is leáll, és akár végleges meddőség is lehet belöle

Ezen felül, kóros soványság esetén az is előfordulhat, hogy a szervezet a létfontosságú funkciókat sem tudja biztosítani.

Ehhez tudni kellene, milyen magas vagy, és hány kg, és milyen fogyókúrás módszert használsz.

Ha valóban szükséged van fogyása, lehet, csak más módszert kell keresned.

2019. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy ez számít-e, 44 kg vagyok és 154 cm.
2019. aug. 25. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez kb. az ideális tartomány alsó határa. Fejlődésven vagy, szerintem nem kellene többet fogynod.
2019. aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!