Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 napos ciklus. Mi lehet az...

19 napos ciklus. Mi lehet az oka? Nagy a baj? Volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

Nagyon megijedtem, hogy most egy héttel korábban megjött.

Sajnos az elmúlt hónapokban elkezdett rövidülni a ciklusom, 29,27,25,23naposra. Már a legutóbbi,a 23 napos is megijesztett, de gondoltam várok mégegyet mielőtt orvoshoz mennék,meg elvileg az még normálisnak számít. De ha kevesebb, mint 21 napos, az már sajnos nem.

Tavaly ultrahangon láttak egy kis méretű miómát. Remélem nem az nőtt meg.

3 éve babát szeretnék, úgyhogy rettegek mindenféle női betegségtől. Legalább legyen egy gyerekünk, mielőtt műteni akarnának. Sajnos az orvos csak este rendel, és nem is biztos, hogy mára kapok időpontot. Addig kétségek között vagyok.

Írnátok tapasztalatokat?


32n


2019. aug. 28. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:

szia.nekem nincs tapasztalatom de a menstruáció nem tankönyvszerinti.mem kell megijedni ha hamarabb megjön.az orvossal kell megbeszélni a mióma kérdést.mivel érdemben nem tudok hozzászólni ezért kimásolom neked amit erről találtam illetve itt a link ahonnan kimásoltam:

Mioma és családtervezés.

Sajnos miómák már 30-35 éves életkorban is kialakulhatnak, tehát fertilis életkorban, amikor még szülés előtt, vagy a tervezett gyermekvállalás befejezése előtt áll a páciens. A miómák zavarhatják a petevezetők átjárhatóságát, a teherbeesést, nyálkahártya közeli gócok az embrió beágyazódását, méhfalban lévő miomák a terhesség kiviselését. Bizonyos esetben szülési akadályt is képezhetnek, mivel a terhesség második felében gyakran növekedésnek indulnak. Célszerű tehát a terhesség vállalása előtt a rossz helyen lévő, vagy méretük miatt a terhességre veszélyes miomák laparoszkóppal (hastükrözés, kulcslyuk technika) történő eltávolítása. Még egy nagy méretű, 6-10 cm-es mioma is eltávolítható laparoscoppal. Műtétet követően 3-6 hónap elegendő a méh regenerálódására, és ezután lehet próbálkozni a gyermekvállalással.


s a link:)


[link]


mielőbbi gyógyulást s babásodást kívánok :)

2019. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!