Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az Algopyrin jobb fájdalomcsil...

Az Algopyrin jobb fájdalomcsillapító, mint az ibuprofen-tartalmúak (pl. Advil)?

Figyelt kérdés
Érdemes feliratni? Menstruációs görcsökre szeretném kipróbálni.
2019. szept. 8. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Kinek mi vál be. Nekem az ibuprofen tartalmazó készítmények többet érnek, mint az Algopyrin.
2019. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Vannak kifejezetten menstruációs görcsökre görcsoldók. Kinek mi, én nospát szoktam bevenni, nagy ritkán algoflex m-et.
2019. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Inkabb ugy mondanam, h az ibuprofenekrol rossz hírek vannak, ezert az algopyrint tamogatnam v a cataflamot. De ahogy mar irtak, kinek mi valik be.
2019. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Az ibuprofen messze az egyik legbiztonságosabb fájdalomcsillapító, szóval nem tudom milyen rossz hírekről hadoválsz kedves utolsó. Annyira biztonságos, hogy szoptatós édesanyák valamint 3 hónapos csecsemők is kaphatják.


Az algopyrin pedig elsősorban lázcsillapító, pontosabban a LEGJOBB lázcsillapító, de fájdalomcsillapítónak is elég jó, leszámítva azt, hogy van egy rendkívül ritka de potenciálisan halálos mellékhatása (agranulocytosis). Menstruációra én inkább az Algoflex M-et javaslom, egyrészt mert van a dobozban görcsoldó is, továbbá mert vény nélkül kapható. Az Algopyrin akkor jöhet szóba, ha nagyon rosszul állsz anyagilag, mert olcsó (pontosabban maga a hatóanyag a metamizol olcsó).

2019. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Kerlek egy kicsit szebb hangnemet adj meg nekem. Énis szépen írok neked. Rokonom gyógyszerész, talan jobban tudja. De majd kiderül ha azokat hasznalod.
2019. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pedig orvos vagyok. Attól, hogy a rokonod gyógyszerész te még nem leszel az.


Annyi változás várható az ibuprofennél, hogy a 400 mg felettiek vénykötelesek lesznek. Viszont az általad javasolt Cataflam 25 mg felett már most vényköteles, az Algopyrinből pedig nincs vény nélküli kiszerelés. Akkor melyik gyógyszer az ami nem biztonságos?

2019. szept. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt irtam, amit nekem mondtak es amiket hiteles oldalakon olvastam. Minden gyogyszerben benne van a kockazat sztem. De én kérek elnézést!
2019. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt hiszem, nem macerálok akkor a feliratásával.
2019. szept. 9. 18:21
 9/10 anonim válasza:

Az orvos kommentjével egyetértek, csak egy megjegyzés.

Bár maga az Algopyrin vényköteles, maga a metamizol-natrium 250 mg-os (tehát Algop. fele egy tabletta) formában vény nélkül kapható Nodoryl Dolo gyári néven.

2019. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Bocsi, még valami.

Ahogy az Algopyrin ritka, nem dózisfüggő mellékhatása az agranulocytosis, az ibuprofennek is van nagyon ritka, nem dózisfüggő mellékhatása, májkárosodást okozhat.

Amúgy vicc, hogy az Algopyrin vényköteles, de a paracetamol (Panadol, Rubophen, Ben-u-ron, Neo Citran, Coldrex stb) nem. Pedig utóbbiból az ember betol egy 24-es csomagot és garantált a halál. (Itt megjegyezném, hogy vannak, akik nem nézik, mi van a gyógyszerben, és mondjuk az 1 mg-os paracetamolt NeoCitrannal veszi be napi 4-5x, és simán túladagolhatja.) Jó cucc a paracetamol, de figyelni kell a dózisra.


Egy medikus

2019. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!