Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót használó...

Fogamzásgátlót használó lányok! Kimaradt fogamzásgátló tabletta ügyében kérdeznék tapasztaltakat, én is öreg motoros vagyok de még nem nagyon hagytam ki tablettát soha. Második héten hagytam most ki egyet de nem tudom melyiket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Második héten tartottam a Yadine tablettával, mikor az egyik este elfelejtettem bevenni. Sajnos nem tudom melyik este mert szerda és szombat között nem számoltam meg a tabikat csak bevettem egyet. Szombaton viszont már eggyel több volt mint kéne. Mivel nem tudtam melyik maradt ki nem pótoltam mert lehet hogy már 3 nap is eltelt. Zűrös hetem volt nem figyeltem oda. Sajnos eleve is barnáztam félidőben ami nálam szokott lenni, doki nem talált semmi eltérést pont aznap voltam vizsgálaton. Viszont a kimaradt tabi azutáni napokban történt. Most itt állok plusz egy tabival és megint barnázok. Most már totál nem tudom mitől. Kerestem ilyen esetet de se a gyógyszer leírásban se a neten nem találtam, hogy mi van akkor ha nem tudom melyik tabi maradt ki? Mivel teszek rosszabbat, ha szedem tovább a 21. napig és a maradék egyet nem veszem be, vagy tovább szedem egy nappal? Nem akarom eltolni a ciklusom ha nem muszáj egy nappal se. Félek hogy az még extrán bekavarna, de ha egy megmarad az is gáz? Köszi a válaszokat. Öreg róka vagyok de így még nem jártam. Nemi életet nem éltem, terhesség nem állhat fenn. Köszi a válaszokat.

2019. szept. 8. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szedd végig a levelet így, hogy a kimaradt bogyót nem! veszed be. (azt rakd félre, hátha egyszer szükség lesz rá mondjuk hányás miatt)

Egy hétig használj kiegészítő védekezést és ennyi.

2019. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is Yadine-t szerek. De fel nem fogom, miért könnyen ide kérdést kiírni, mint felcsapni a betegtájékoztatót, amit pont az ilyen esetek miatt írtak...


"- Egy tablettát hagyott ki a második héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A terhesség elleni védelem nem csökkent, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása."


Ha a 2. héten hagysz ki szemet, nem csökken a védelem. Szedd tovább, aztán a szokásos időben tartsd meg a 7 napos szünetet.

2019. szept. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Második válaszoló elolvastad a kérdést? Pont az a lényeg hogy nem vettem észre mikor maradt ki ezért nem tudtam pótolni. Ha több nap eltelik már hiába veszek be kettőt. A betegtájékoztatót bemásolni felesleges annyira nem vagyok buta h azt nem ismerem. Csak ilyen esetre nincs benne semmi és a neten se. Kíváncsi voltam járt e így valaki. Amúgy azt is beírtam a kérdésbe h nem éltem nemi életet csak a ciklusomat nem akarom felborítani még jobban. Az első válaszolónak köszi.
2019. szept. 11. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!