Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes vele foglalkoznom/nőgy...

Érdemes vele foglalkoznom/nőgyógyászhoz mennem?

Figyelt kérdés

Már a kezdetektől fura volt a menszeszem, de ezidáig mindig elhessegettem a gondolatot, hogy foglalkozzak vele, mert túl kényelmes, hogy nem okoz sok gondot, pl. soha nem jár fájdalommal/hasigörccsel. De be kell látnom, hogy 22 évesen talán már érdemes lenne komolyabban vennem a dolgot.


Eleinte elég ritkán, évente 1-2-szer jelentkezett. Egy-egy periódus kb. 3 hétig tartott, de viszonylag kevés volt a vérmennyiség napi szinten. Egy pár éve változott a dolog, amikor a szokásos 3 hetes periódust 1 hét szünet követte, majd még 4 hétig volt menszeszem. Azóta kicsit sűrűbben jön meg (már nem úszom meg évi eggyel), és nagyon sokáig, másfél hónapig is elnyúlik egy-egy periódus. Most is épp az 5. hétnél tartok. A vérmennyiség hasonlóan alakul napi felosztásban, nem sok, de egy normal betét azért kell.


Egyszer voltam már nőgyógyásznál egy másik probléma miatt (évekkel ezelőtt, mielőtt még sűrűbb lett a menszeszem), és minden rendben volt akkor, szóval nem tudom, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni, ha amúgy mindig is ilyen furán működtem.



2019. szept. 11. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem normális ez a dolog. Valószínűleg valamilyen hormon eltérés lehet a háttérben.

Keress fel egy nőgyógyászt (aki nem vizsgál ki rendesen, csak fogamzásgátlót ír fel, azt felejtsd el), de jobban jársz egy endokrinológussal.

2019. szept. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Már 5 éve kellett volna
2019. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Az endokrinológia jól hangzik első körben, utána olvasva láttam, hogy egy rendelőt hirdető oldal említ más dolgokat is, amik nálam megvannak és esetleg hormon zavarra utalhatnak.


#2, igen, elismerem, hogy nem kellett volna ennyire hanyagolnom a témát.

2019. szept. 11. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy probléma is okozhatja, ne halogasd tovább.
2019. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Neeem, dehogy, tök kormális évente pár alkalommal, ellenben 5 hétig menstrualni.

Most te tényleg ennyire hülye vagy?

2019. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm #4-es!


#5, ha rendesen elolvastad volna, leírtam, hogy voltam már nőgyógyásznál régebben. Nem volt semmi gyanús aszerint. Voltak utána más jellegű vizsgálataim (pl. ultrahang és még röntgen is, bár mint említettem, más jellegű problémán volt a fókusz akkor, így pl. hormonvizsgálat nem volt, amire javaslatot kaptam itt).


Azt elismertem, hogy ezek után nem kellett volna megnyugodva hátradőlni és úgy tenni, mintha nem lenne semmi baj.

2019. szept. 11. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!