Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lesz ha nem szedem tovább...

Mi lesz ha nem szedem tovább a fog. Gátlót?

Figyelt kérdés

Gyermeket NEM szeretnék még !

6-7 éve fog.gátlót szedek 13-14 éves koromtól kezdve mert akkor jött az első komoly kapcsolatom (3évet voltunk együtt) es anyukám szerette volna ha szedném. Viszont egyre többször érzem magam rosszul mostanra, erős görcsök , pánikroham , fejfájások sokasága stb amik a gyógyszer szedése elött nem voltak.

Kérdésem az lenne ha le tenném ezek megszünnének? Menstruáció hogyan vagy mikor áll be? Tapasztalatok is érdekelnek !

21/L Lindynette 20at szedek most.



2019. szept. 28. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Én a BBC Earth csatornán láttam ezzel kapcsolatban végeztek kísérleteket, miszerint akik fogamzásgátlót használnak náluk nagyobb eséllyel alakul ki depresszió, a rákkal való összefüggést is vizsgálták. Szerintem a tüneteid emiatt lehetnek, ha gondolod keress rá a BBC Earth oldalán hátha elérhető valahol. Szerintem érdemes lenne abbahagynod.

20/L

2019. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Azt senki nem tudja pontosan megmondani, hogy NÁLAD mi lesz.

Alapesetben - rengeteg ismerös, rokon meg saját magam infója szerint -, a tabletta abbahagyása után valamikor lesz egy vérzésed, ami még megvonásos vérzés, utána meg beáll egy ciklus, ahogy a szedés elött is volt.

Amennyiben akkor, amikor elkezdted szedni, már beállt a hormonrendszered szabályzása, semmi problémát nem jelenthet az, hoyg évekig szedted a gyógyszert.

Viszont eléggé meglep, hogy bármilyen orvos is felírt ilyen kislánynak fogamzásgátlót, mindegy, hogy milyet. Normál esetben ez felnötteknek (16 év fölött) való védekezési módszer, korábban nem is igazán szabadna felírni.

De azt sem tartom kizártnak a kérdésed alapján, hogy a gyógyszert nem neked, hanem anyukádnak vagy valaki másnak írták fel, te csak beszedted. Ebben az esetben lehetnek problémáid.

Minderre egyetlen értelmes megoldás van, elmégy mögyógyászhoz és megvizsgáltatod magad, meghatároztatod a hormonszintedet, és reménykedsz, hogy nem lett valami problémád. Nem a gyógyszerszedés miatt önmagában, hanem azért, mert gyerekként már szedted.

A másik, szintén fontos dolog meg, hogy arra feltetlen gondolj, hogy ha nem szeded, akkor minden egyes szex esetén védekezni kell valami megbízható módszerrel ( amegszakítás meg a Pharmatex nem az!), ha nem akarsz terhes lenni.

2019. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!